Euro
15.5734
0.24%
Dolar
13.7966
0.57%
Altın
788.85
0.3%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
701.557
-2.97%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlet'te

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, halk eğitim kurs belge ve sertifikalarının e-Devlet kapısından alınabileceğini açıkladı
  • AA
  • 24.10.2021 - 23:35
  Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlet'te

  Kurumsal ve bireysel bağlamda birçok hizmeti bünyesinde toplayan e-Devlet'e bir hizmet daha eklendi.

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yazılı açıklamasında, hayat boyu öğrenme kapsamında vatandaşların taleplerine göre düzenlenen halk eğitim kurslarını yaygınlaştırmak ve erişilebilirliğini artırmak için yeni bir planlamaya gidildiğini ifade etti.

  HALK EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKALARI DA E-DEVLET'TE

  Bu kursların başarıyla tamamlanması durumunda alınan belge ve sertifikaların da halk eğitim merkezlerine gitmeden alınabilmesi için yeni bir çalışmayı tamamladıklarını bildiren Özer, "Artık vatandaşlarımız, bu belge ve sertifikaları e-Devlet kapsından alabilecekler. Bu projeyi başarılı bir şekilde tamamlayan Bilgi İşlem ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

  Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlet te #1

  HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİN İŞLEVİ

  Milli Eğitim Bakanlığı hayat boyu öğrenme kapsamında, halk eğitimi merkezlerinde sürekli kurslar düzenliyor. Bu kurslar ile bireylerin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmelerine destek verilmesi amaçlanıyor.

  Kursların tüm süreçleri, bakanlık tarafından hazırlanan e-Yaygın sistemi ile yürütülüyor. Bu kapsamda Ekim 2021'e kadar geçen sürede 37 milyon 821 bin 524 vatandaş, 44 milyon 619 bin 327 sertifika aldı. Artık bu sertifikaların tamamı e-Devlet üzerinden alınabilecek.

  Belgelerini yeni alan ya da daha önceden aldığı sertifikaya yeniden ulaşmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı üzerinden barkodlu sertifikalarına rahatça ulaşabilecekler.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir