taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7578
6.3881
1498.73
95144.42
278.054

Eker'den GDO'lu mama açıklaması: Toleransımız yok

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ''GDO tespit edilen bebek mamaları'' ile ilgili, hiçbir şekilde GDO'lu ürüne toleransları olmadığını söyledi.

27.05.2014 - 16:49..
Whatsapp ile paylaş

Eker'den GDO'lu mama açıklaması: Toleransımız yok

Konya Ticaret Odası-TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki Konya 12. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katılan Eker, ardından Endonezya Tarım Bakanı Dr. Ir Suswono Mma ile ikili görüşmede bulundu.

"GDO'LU ÜRÜNE TOLERANSIMIZ YOK"

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularına yanıtlayan Eker, bir bebek mamasının toplatıldığı yönündeki haberlerle ilgili soru üzerine; Türkiye'de bebek mamalarında ve insan gıdalarında, insanların tükettiği hiçbir gıdada GDO'ya hiçbir şekilde izin vermediklerini belirtti. Eker, şunları kaydetti: "Burada da laboratuvarlarımız, piyasa denetimleri esnasında bir mamada, tahıl içerisinde var-yok analizinde... Bu tabii milyonda bir de olabilir, küçük bir şey de olabilir. O ileri tetkiklerde ortaya çıkar. Ama biz hiçbir şekilde tolere etmiyoruz. O tespit edildi, tespit edilince ürünün toplatılmasına karar verildi. Savcılığa intikal ettirildi. Bakanlık da ayrıca soruşturma açtı. Bununla ilgili süreç devam ediyor. Bizim hiçbir şekilde GDO'lu ürüne toleransımız yok."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir