Euro
10.0684
0%
Dolar
8.4519
-0.04%
Altın
497.34
0.03%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
335.490
-2.11%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Bakan Tüfenkci: Şaka yapmıyoruz Türkiye büyüyor

  Bakan Tüfenkci: Şaka yapmıyoruz Türkiye büyüyor

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'nin ekonomik büyüme oranlarının bazı kesimleri mahcup ettiğini belirtti.
  • AA
  • 15.09.2017 - 23:59

  Bakan Tüfenkci, Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen SATSO 100. Kuruluş Yıl Dönümü ve Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Sakarya'nın sevgi, hoşgörü ve muhabbetin şehri olduğunu söyledi.

  Sakarya'nın, çalışkan insanlarıyla, fark yaratan ve girişimci ruhuyla, kendi imkanlarıyla da gerçekten kıymet ve değer oluşturan şehir olduğunu kaydeden Tüfenkci, 5-6 yıl sonra Sakarya'nın bölgenin parlayan yıldızı olacağına inandığını dile getirdi.

  Bakan Tüfenkci: Şaka yapmıyoruz Türkiye büyüyor #1

  "TÜRKİYE, BİRÇOK ÜLKEYİ GERİDE BIRAKTI"

  Tüfenkci, Türkiye'nin ekonominin tüm çarklarını aynı anda çalıştıran bir performans ortaya koyduğunu belirterek, "Bu önemli. 2017'nin ilk çeyreğinde yüzde 5,2 büyüyen ülkemiz, ikinci çeyrekte de 5,1 gibi en hızlı büyüyen ekonomilerden birisi oldu. Baktığımız zaman ikinci çeyrek itibarıyla ülkemiz Çin ve Hindistan'ın ardından üçüncü sırada yer alırken, OECD ve Avrupa Bölgesi ülkeleri, ABD, Japonya gibi birçok ülkeyi geride bırakmayı başardı." diye konuştu.

  Bakan Tüfenkci: Şaka yapmıyoruz Türkiye büyüyor #2

  "'TÜRKİYE ŞAKA MI YAPIYOR' DİYORLAR"

  Objektiflikten uzak siyasi yorum yapanların bundan mahcup olduğunu gördüklerini, bazı kesimlerin "Türkiye şaka mı yapıyor?" dediklerini, verileri tahdit etmeye çalıştıklarını aktaran Tüfenkci, ancak Türkiye'nin yoluna devam ettiğini kaydetti.

  Bakan Tüfenkci, 2016 yılında karşı karşıya kalınan darbe girişiminin Türkiye'ye bir maliyetinin olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

  "Gerçekten de baktığımız zaman o maliyet sadece maddi anlamda değildir. Bu hainlerin her birinin insanımıza ödettiği maalesef bir maliyet var. Onun arkasından da Türkiye aleyhine ekonomik terör estirerek, lobiler yaparak Türk ekonomisini çökertme çalışmalarına, dış desteklerine rağmen Allah'a hamdolsun gerçekten Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimizin almış olduğu tedbir ve teşviklerle birçok gelişmiş ülkenin bu musibet karşısında kısa zamanda toparlayamayacağı bir durumu Türkiye güzel bir şekilde toparladı ve atlattı."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir