Petrol
111.28
0.30%
Euro
17.3136
0.10%
Dolar
16.1533
0.48%
Altın
966.34
0.01%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
481.211
2.01%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Nureddin Nebati, sektör temsilcileriyle görüştü

  Nureddin Nebati, sektör temsilcileriyle görüştü

  Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında "KDV indirimlerine ek olarak firmaların da fiyat politikalarında adımlar atması konusunda mutabık kaldık" dedi.
  • 12.05.2022 - 14:06
  • Güncelleme : 12.05.2022 - 17:25

  Türkiye'de yükselen enflasyonla birlikte vatandaşın market raflarında alım gücü düştü.

  Özellikle et, yumurta, yağ ve şeker gibi gıda fiyatlarında artışı yükselişe geçince; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sektör temsilcileri ile bir araya gelerek, sektörden bu konudaki beklentilerini dile getirdi.

  Bakan Nebati'nin başkanlığında yapılan "Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" programı, gıda sektöründeki firmaların bir araya gelmesiyle İstanbul'da gerçekleşti.

  İlk toplantı yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmalarının temsilcileri ile oldu

  Yapılan toplantılardan  ilki gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmalarının temsilcileriyle gerçekleştirildi.

  Toplantıda gıda fiyatlarındaki artışlarla ilgili gündemi ve yapılan çalışmaları paylaşan Bakan Nebati, sektör temsilcilerinden de beklentilerini aktardı.

  Nureddin Nebati

  "Gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketlerle verimli bir toplantı gerçekleştirdik"

  Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen toplantı sonrasında Twitter adresinden bir açıklama yapan Bakan Nebati, "Politikalarımızın merkezine aldığımız, en temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik." şeklinde bilgi verdi.

  "Firmalarımız fiyat politikalarında cesur adımlar atacak"

  Nebati, yayınladığı mesajında "Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık.

  Nureddin Nebati

  "Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek için var gücümüzle çalışacağız"

  Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

  Nureddin Nebati

  İkinci toplantı gıda toptancıları, şeker, yağ, süt ve peynir üreticisi firmaları ile

  Aynı gün içinde aynı mekanda gerçekleşen ikinci toplantı ise bu defa gıda toptancıları, şeker, yağ, süt ve peynir üreticisi firmalarda faaliyet gösteren iş insanları ile buluştu.

  Bakan Nebati, görüşme ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Enflasyon ataletini kırmanın öneminin bilinci ile fiyatlamalarda olağan dışı artışlara asla müsamaha göstermeyeceğimizi vurguladık." dedi.

  Nureddin Nebati

  Nureddin Nebati


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir