Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
425.296
-1.00%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  SPK'dan 108 kişiye borsa yasağı geldi

  Sermaye Piyasası Kurulu, 108 kişi hakkında 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi.
  • 23.04.2014 - 11:04
  SPK'dan 108 kişiye borsa yasağı geldi

  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi sonucunda, haklarında suç duyurusunda bulunulmasına karar verilen ve suça konu işlemlerin gerçekleştirildiği hesapların sahibi olan 108 kişi hakkında, 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi.

  SPK dan 108 kişiye borsa yasağı geldi #1

  YAKLAŞIK 4,5 MİLYON LİRALIK DARİ PARA CEZASI

  SPK, Tivak Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BLCYT), Baysan Trafo Radyatörleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BAYRD), Denge Yatırım Holding A.Ş. (DENGE) ve Hitit Holding A.Ş. (HITIT) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi sonucunda, SPKn’nun 115. maddesi uyarınca 24 kişi hakkında suç duyurularının yapılmasını kararlaştırdı.

  3 MİLYON 436 BİN 942 LİRA İDARİ PARA CEZASI 

  Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.'nin (şirket) SİS Sayılgan İplik Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile devralma suretiyle birleşmesi neticesinde, şirket sermayesini temsil eden payların yüzde 72,87’sine sahip olarak yönetim kontrolünü elde eden Zeynep Tümer’in Kurul karar tarihinden itibaren 6 iş günü içerisinde şirketin diğer ortaklarına yönelik olarak pay alım teklifinde bulunmak üzere Kurul'a başvurmaması nedeniyle Zeynep Tümer'e 3 milyon 436 bin 942 lira idari para cezası verdi.

  108 KİŞİYE 2 YIL MEN

  Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BLCYT), Baysan Trafo Radyatörleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BAYRD), Denge Yatırım Holding A.Ş. (DENGE) ve Hitit Holding A.Ş. (HITIT) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde incelenmesi sonucunda, haklarında suç duyurusunda bulunulmasına karar verilen ve suça konu işlemlerin gerçekleştirildiği hesapların sahibi olan 108 kişi hakkında, 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine de karar verildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir