Petrol
86.66
-0.07%
Euro
19.4188
0.11%
Dolar
18.5853
-0.25%
Altın
1.062
0.17%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
324.417
1.17%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C
  TÜSİAD Başkanı’nın idam cezası ve AB ilişkileri kaygısı

  TÜSİAD Başkanı’nın idam cezası ve AB ilişkileri kaygısı

  TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, idam cezası tartışmaları ve AB ile son günlerde yaşanan gerginlikten dolayı kaygılı olduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 18.11.2016 - 10:27

  Symes, CNN Türk'te canlı yayında yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

  İDAM CEZASI TARTIŞMALARI İŞ DÜNYASINI RAHATSIZ EDİYOR

  "İdam cezası konularının konuşulması iş dünyasını çok rahatsız ediyor. Ağustos ayında Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızla birebir gerçekleştirdiğimiz temaslarımızda  idam konusunu kapsamlı olarak konuştuk.

  İDAMA SON DERECE KARŞIYIZ

  Bizim duyduğumuz hep şu şekilde çekilen acılardan dolayı halktan böyle bir talep gelirse özellikle cumhurbaşkanımız bunu mutlaka parlamentoya götüreceğini bu talep neticesinde söylüyor dolayısızla bir talebin oluşması lazım şuanda açıkcası biraz daha sakin beklemek lazım. Biz idama son derece karşıyız.

  TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran: Biz idama karşıyız VİDEO

  AB İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK ÖNEMLİ

  AB uzun vadeli stratejik ve güçlü geçmişiyle ortağıdır. Açıkçası eğer önümüzdeki dönemde teknoloji alanında demokratik standartların geliştirilmesinde terörle mücadelede AB ile olan ilişkilerimiz çok önemlidir.

  GERGİNLİĞİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ

  İki taraftaki liderlerinde çok fazla sapmayacağını düşünüyorum. İş dünyamızın talebi de bu yöndedir. Son dönemde AB ile olan bu tedirginlik iş dünyasını fazlasıyla tedirgin ediyor. Bunu ortadan kaldırmalıyız aynı mesajı veriyoruz.

  Dün TÜSİAD’da maliye bakanımızla 5 saatlik geniş bir ekibiyle bir çalışma toplantısı yaptık. Biz gündemdeki bu tür gündemi işgal eden konular yanında Türkiye’nin rekabet gücünü artıracak konularda Ankara ile yakın çalışıyoruz. Bunu önemsiyoruz."

  TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran'dan AB uyarısı VİDEO

  TÜSİAD Başkanı’nın idam cezası ve AB ilişkileri kaygısı #1


  Görüş Bildir