Petrol
97.09
-1.08%
Euro
18.398
-0.02%
Dolar
17.963
0.17%
Altın
1.033
-0.52%
Borsa
2881
0.57%
Bitcoin
434.614
-2.81%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız

  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız

  Enerji Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin enerji alanında daha da gelişeceğini açıkladı.
  • AA
  • 12.08.2017 - 15:19

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale'nin Çan ilçesinde bulunan 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdürlüğünü ziyaret edip, burada televizyon kanallarının ekonomi editörleriyle toplantı düzenledi.

  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız #1

  Enerji Bakanı Berat Albayrak, Çan Termik Santrali'nde önemli açıklamalar yaptı. Albayrak, “Eski Türkiye'den kalan santraller vardı, bununla ilgili çalışmalarımız var. 2019'a kadar uyumlu olmayan santrallerle külahları değişeceğiz, tüm uyarıları yaptık.” diye konuştu.

  "ÇOK CİDDİ ADIMLAR ATACAĞIZ"

  Yerli konseptinin Türkiye için çok önemli olduğunun altını çizen Bakan Berat Albayrak, "Dışa bağımlılığı azaltacak önemli adımlar atıyoruz. Önümüzdeki dönemde çok ciddi enerjide çok önemli hamleler yapacağız." dedi.

  Albayrak Türkiye'deki kaynaklarla ilgili ise, "Türkiye yeraltı ve yer üstü zenginliklerini aktif kullanacak bir döneme başladı diyebiliriz. Eylül sonuna kadar, Milli Maden Politikamız devreye girecek. İlk modelimizi, inşallah bu sene uygulayacağız."

  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız #2

  UYUMLU OLMAYANLARLA KÜLAHLARI DEĞİŞECEĞİZ

  Bakan Albayrak, "2019 yılına kadar eski santralerin filtrelenmesi bitirilecek. 2019'a kadar uyumlu olmayan santrallerle külahları değişeceğiz. Firmalara uyardık, santralleri yeni kriterlere uygun hale getirecekler. Çevre konusunda herkesten daha duyarlı yaklaşmak zorundayız." açıklamasında bulundu.

  Albayrak: Uyumlu olmayan santrallerle külahları değişeceğiz VİDEO

  DOĞALGAZ MÜJDESİ

  Bakan Albayrak, Türkiye'de doğalgazın ulaştığı insan sayısı 50 milyona çıkacak müjdesini vererek, "Vatandaşa daha ucuz ve kaliteli enerji için tüm çalışmaları hayata geçiriyoruz." ifadelerine yer verdi.

  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız #3

  PETROL ARAMALARI

  Albayrak, "Adımları doğru attığınız müddetçe petrolü bulursunuz. İlk adımda İnşallah hem Akdeniz'de hem Karadeniz'de arama yapıyoruz." dedi. Albayrak,  "BOTAŞ ve TPAO olarak çok önemli çalışmalara başlayacağız. Sismik ve sondaj çalışmaları öne çıkacak. Türkiye kendi mühendisleri ve gemisiyle daha aktif çalışmalara imza atacak"

  Albayrak: Enerjide ciddi hamleler yapacağız #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir