Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.527
0.56%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Hasankeyf'te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor

  Hasankeyf'te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor

  Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçe Hasankeyf'te, taşınma işlemleri devam ederken kapanan yolların olması vatandaşları zor durumda bıraktı.
  • DHA
  • 26.11.2018 - 16:33

  Batman'da, Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçe Hasankeyf'teki eserlerin taşınması için yapılan ihaleyi Danıştay'ın iptal etmesine rağmen, iki firmadan oluşan ortaklık, Kızlar Camii'nin duvarları ile El-Rızk Camii'nin minaresini taşıma işlemlerine devam ediyor.

  Hasankeyf te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor #1

  VATANDAŞLAR FİRMA YETKİLİLERİNE TEPKİ GÖSTERİYOR

  Kültür ve Turizm Bakanlığı ise olayla ilgili soruşturma başlattı. İlçe sakinleri ise çalışmalar sırasında yollarının kapatıldığını belirterek firma yetkililerine tepki gösterdi.

  Hasankeyf te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor #2

  "SORUNLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR"

  Kızlar Camii duvarlarının taşınması sırasında ilçe içinden geçen yola hafriyat döken firma yetkililerine tepki gösteren eski Belediye Meclis Üyesi Abdullah Tarhan, "Tarihi eserlerin bir bölümü taşındı. Oysa Danıştay bu eserlerin taşınma ihalesini 3 gün önce iptal etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı da soruşturma başlattı ama ilçede değişen bir şey yok. Yapımcı firma şimdi de yolumuzu kapatmaya çalışıyor. Eski elektrik hatları sökülüyor, içme suları akmıyor. Yeni konutlar bize teslim edilmeden başlayan sorunlar artarak devam ediyor." dedi.

  Hasankeyf te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor #3

  YENİ YERLERİNE TAŞINACAKLAR

  Öte yandan firma yetkilileri, Danıştay'ın kararı kendilerine ulaşmadığı için çalışmalara devam ettiklerini, ihale iptal edilse bile Kızlar Camii duvarları ve El-Rızk Camii'nin minaresinin yeni yerleşim yerine taşınacağını söyledi.

  Hasankeyf te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor #4

  Hasankeyf te ihale iptaline rağmen taşıma sürüyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir