Petrol
94.28
-0.86%
Euro
18.2255
-0.16%
Dolar
17.9626
0.03%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
2872
0.53%
Bitcoin
434.065
-0.07%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Konut projeleri rotayı Anadolu yakasına çevirdi

  Ulaşım projelerin hızla hayata geçmesiyle lüks projelerin merkezi haline gelen Anadolu yakası, yeni projelere de ev sahipliği yapmaya hazırl
  • 27.02.2015 - 14:43
  Konut projeleri rotayı Anadolu yakasına çevirdi

  VBFSV

  Lüks konut projelerinin merkezi haline gelen Anadolu yakası, ulaşım projelerinin hayata geçmesiyle cazibesini artırıyor. Anadolu yakasında ismini en çok duyduğumuz bölge ise Kartal. Kartal'a İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nın inşa edilmesi, Kartal-Kadıköy metrosunun açılması ve gelecekte bu hattın Marmaray'a bağlanacak olmasının konut ve ofis yatırımları oldukça arttı. Gayrimenkul Değerleme'den Lisanslı Değerleme Uzmanı Deniz Şahinkaya'nın hazırladığı değerleme raporuna göre, konut metrekare satış fiyatları yaklaşık 3 bin ila 13 bin 400 lira arasında değişiyor.

  METRO HATTI ALEMDAĞ'A YARADI

  Üsküdar Sancaktepe metro hattının geçeceği bölgelerde gayrimenkul fiyatlarının en çok yükselmesi beklenen bölge Alemdağ Caddesi ve çevresi. Bu cadde; markalı konut, AVM ve ofis sektörlerinin de yer aldığı bir yaşam merkezi haline geldi. Konutların metrekare değerleri ise 2 bin ila 11 bin 250 lira aralığında.

  ACIBADEM YÜZDE 10 PRİM YAPTI

  Marmaray projesinin geçtiği Anadolu yakasının Üsküdar destinasyonunda en çok etkilenen Acıbadem E-5 Aksı ve Çamlıca bölgesinde geçen yıla göre yüzde 10 prim yaptı. Yeni konut projelerinde minimum metrekare fiyatı 3 bin 400 ila 10 bin lira aralığında değişiyor.

  ÇEKMEKÖY'E OTOMOBİL DOPİNGİ

  Kuzey Marmara Otoyolu nun Çekmeköy'den geçmesi İstanbul'un merkezi iş alanlarına ulaşımını kolaylaştırıp gayrimenkul fiyatlarını da tetikledi. Bölgede yer alan markalı konut projeleri 1+0 ile 6+2 arasında sunuluyor. Markalı konut projelerinin ortalama metrekare satış değerleri 2 bin ila 6 bin 600 lira arasında seyrediyor.

  MARMARAY KONUTU UÇURACAK

  Marmarayın bütün bağlantı noktalarıyla hizmete girmesiyle Anadolu yakasında Üsküdar'ın tüm raylı sistemlerin kesiştiği bir transfer merkezi konumuna yükseleceği belirtiliyor. Uzmanlar, bu güzergahların civarındaki gayrimenkullerin değerinin de yükselişe geçeceğini ifade ediyor.

  MALTEPE YOĞUNLUĞU HAFİFLETECEK

  Ofis projeleriyle ön plana çıkan Maltepe, Kozyatağı-Bostancı bölgesindeki yoğunluğu da hafifletecek. Anadolu yakasında Tuzla Pendik de orta ve üst gelir gruplarını hedef alıyor. Yeni konut bölgeleri, marina, teknopark, alışveriş merkezleri ve fuar alanı gibi yatırımlarla hızla dönüşen Pendik, konutun yanı sıra ofis arzı açısından da gelişime açık.

  BEYKOZ VE RİVA GÜNDEMDE

  Anadolu yakasında Sancaktepe, Sultanbeyli, Beykoz ve Riva da gelişimin görüldüğü diğer bölgeler arasında. Özellikle Sancaktepe'de konut üreticileri yerlerini almaya başladı. Yeni yatırımların etkisiyle, Beykoz ve Riva lokasyonların da ön plana çıkacağı düşünülüyor.

  FİNANSIN KALBİ ATAŞEHİR'DE ATACAK

  İstanbul emlak piyasasının en gözde ilçelerinden biri de şüphesiz Ataşehir. Lüks konutlarda metrekare fiyatı 10 bin lira seviyesine kadar çıktı. İstanbul Finans Merkezi nin ortaya çıkaracağı konut talebini karşılamak için kolları sıvayan müteahhitler özellikle. Yenisahra ve Barbaros Mahallesi nde kapı kapı dolaşıyor.

  DÖNÜŞÜM ÖNCÜSÜ FİKİRTEPE

  Kentsel dönüşüm projesi ülke çapında hızla devam ediyor. İlan edilen riskli bölgelerin başında ise Kadıköy'e bağlı Fikirtepe var. Milyarlarca liralık yatırıma ev sahipliği yapan Fikirtepe'de yaşayan insanlar hem sağlıklı yapılara kavuşacak, hem de geniş yeşil alanlara sahip olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir