Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
386.271
1.80%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye

  Ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye

  Ofis dekorasyonunda hem zevkinize hem de iş yaşamına uygun şekilde dekore edebilmenin 5 yolu...
  • 09.09.2015 - 16:46

  Ev dekorasyonu daha çok kişisel zevkleri ve zengin seçenekleri içerebilmektedir. Oysa ki ofis dekorasyonu dediğinizde kişisel zevkler en sade halinde ön plana çıkar. Abartıdan ve aşırılıktan uzak olan ofis dekorasyonlarında daha çok çalışma alanına uygun fikirler kullanılabilmektedir. İş yaşamının resmiyetine ve iş koşullarına hitap eden dokunuşların yer aldığı ofis dekorasyonlarında çalışanların motivasyonunu artırıcı fikirler de son derece önem taşımaktadır. İş ortamlarınızı daha çok çalışma alanınıza uygun dekore etmeniz gerekir. Eğer kalabalık bir çalışma ortamı dekorasyonu yapılacaksa mekanda bütünlük ve uyum kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

  Ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye #1

  İşte ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye...

  MOBİLYALARI OFİSİN BÜYÜKLÜĞÜNE UYGUN SEÇİN

  Ofis dekorasyonu deyince aklımıza ilk olarak masa, sandalye ve dolap geliyor. Ne de olsa iş ortamının vazgeçilmezi olan bu mobilyaları ne kadar kullanışlı ve fazla yer kaplamayacak şekilde tercih ederseniz hareket alanı da o kadar rahat ve fazla olacaktır. Rahatça hareket edilemeyen ofisler hem performansı etkileyecek, hem de ortamın boğucu olmasına neden olacaktır. Bu nedenle mobilyalarınızı mekanın genişliğine uygun büyüklükte tercih etmeniz önemlidir.

  AYNALAR MEKANI KARIŞIK GÖSTERİR

  Ofis ortamında evde kullandığınız gösterişli ve abartılı aynalara yer vermekten kesinlikle kaçının. Çünkü iş ortamında kullanılan aynalarla mekanı geniş göstermek isterken ortamın kalabalık ve kargaşalı görünmesine neden olarak çalışanlarınızın dikkatinin dağılmasına yol açabilirsiniz.

  Ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye #2

  CANLI ÇİÇEKLERE YER VERİN

  Ofisinizde gözü yormayacak sade tablolara ya da iç açıcı canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. En azından sade bir dekorasyona sahip olan ofisinize çiçekler ile canlılık katabilirsiniz. Ancak çiçek seçiminde de aşırı ve renklilikten kaçınmanız gerekir.

  AYDINLIK BİR ÇALIŞMA ORTAM YARATIN

  Ofis aydınlatması seçerken beyaz rengi tercih etmeye özen gösterin. Özel ışıklandırmaları tercih edebilir, dilerseniz her masanın üzerine de minik aydınlatıcılar yerleştirebilirsiniz. Çünkü çalışma ortamlarında aydınlık bir ortam yaratmak son derece önemlidir.

  Ofis dekorasyonu için 5 özel tavsiye #3

  AÇIK RENKLERLE PERFORMANSI ARTIRIN

  Ofis dekorasyonu için beyazı hakim renk olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte açık renklerin kullanılması da ofisinizdeki performansı artıracaktır. Ancak göz yorucu ve uçuk renklerden kaçınmanızı da tavsiye ederiz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir