Petrol
110.88
-0.03%
Euro
17.0277
-0.05%
Dolar
15.9371
0.07%
Altın
949.11
0.03%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.138
-2.93%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Prefabrik evlere talep arttı

  Prefabrik evlere talep arttı

  Son dönemde klasik betonarme konut fiyatlarındaki yükseliş prefabrik evlere olan talebi arttırdı.
  • AA
  • 30.06.2016 - 09:29

  prefabrik

  Türkiye’de prefabrik hazır evlere ilgi artıyor. 2016 yılının ilk dört ayında prefabrik ev alanların sayısı, geçen senenin aynı dönemine göre yükselişe geçti. Bu yıl prefabrik ev satışları yüzde 30’luk bir artış gösterdi. Rakamın yıl sonuna kadar yükselmeye devam edip etmeyeceği merak konusu.

  EN ÇOK TALEP MARMARA'DA

  Betonarme konut fiyatlarındaki yükselişin prefabrik evlere talebi artırdığını söyleyen Karmod Genel Müdürü Hakan Durmaz, "Yurt içi ev satışlarımızda bu yılın ilk 6 aylık döneminde yüzde 30 gibi bir artış yaşadık. Prefabrik ev satışlarımızda özellikle Marmara bölgesinden önemli bir talep artışı oldu. Bu durumun klasik betonarme konutlardaki fiyat artışından kaynaklandığı düşüncesindeyiz. Günlük ortalama 3-4 evi kurulum yapılmak üzere sevk ediyoruz. Ev taleplerinde Marmara bölgesini Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerimiz takip ediyor" dedi.

  5 GÜNDE KURULUM YAPILABİLİYOR

  Prefabrik evler demonte olarak fabrikada hazırlandığı için ön üretiminin kısa sürede tamamlandığını belirten Durmaz, "Kaynaksız vidalı teknoloji kullanılarak üretilen yapılarımız geçmeli duvar panel sistemiyle yerinde yapı büyüklüğüne göre ortalama 5 günde kurulum yapılabiliyor. Türkiye'nin neresinde olursa olsun evlerimiz ekiplerimizce kurulum yapılarak müşterilerimize hazır teslim ediliyor" dedi.

  19 BİN TL'YE HAZIR EV

  Durmaz, "Hazır ev fiyat olarak da çok cazip. 19 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olmak mümkün. Uzun ömürlü yapı sınıfında tek katlı ve 2 katlı modellerde üretim yapılan hazır evlerimiz 30'un üzerinde konforlu planlarda müşterilerimizin beğenisine sunuluyor. Evlerimiz toplu konut alanları ve yatay mimari konseptiyle tatil köyleri için de önemli bir alternatif sunuyor" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir