Euro
9.695
0.13%
Dolar
8.0888
0.22%
Altın
455.9
1.24%
Borsa
1.408
-0.09%
Bitcoin
508.840
-2.83%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Yıldırım kentsel dönüşümle çağ atlayacak

  Yakın zamanda temeli atılacak birçok proje sayesinde Yıldırım'ın vizyon şehir haline geleceği belirtildi.
  • İHA
  • 21.04.2015 - 17:27
  Yıldırım kentsel dönüşümle çağ atlayacak

  dfsdsf

  Kentsel dönüşümün ilçeye yeni bir vizyon kattığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yakın zamanda temeli atılacak bir çok proje sayesinde Yıldırım’ın vizyon şehir haline geleceğini söyledi.

  Yıldırım’a çağ atlatacak kentsel dönüşüm projesi ile şehrin çehresini değiştirmeyi hedefleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, çeşitli sebeplerden dolayı ilçeden göç edenleri tekrar geri kazanmak istediklerini söyledi. Yıldırım’da mekânları geliştirmekle kalmayıp gelişmiş bir toplum oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Edebali, “Hayat standartlarının yükselmesi sayesinde ilçeden göç eden vatandaşlarımız yeniden Yıldırım’da yaşamak isteyecek” dedi.

  ODAK ŞEHİR HALİNE GETİRİLİYOR

  Kentsel dönüşüm projesinin çok boyutlu ve bütün yönleriyle ele alınması gereken bir konu olduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşümün temel yapıları olan insan ve şehri yaşatacağız. Yıldırım’ın bunu başaracak gücü var” diye konuştu. Başkan Edebali, “Şehri daha planlı ve daha sağlıklı oluşturarak kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan insanlarımıza kaliteli yaşam sağlayarak, geliştirilen sosyal politikalarla Yıldırım’ı ‘odak şehir’ haline getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

  Değirmenlikızık ve 75. Yıl Mahalleri'nde özel sektör marifetiyle temeli atılan projelerle kentsel dönüşüme fiziki olarak başladıklarını aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Dönüşüm şehrin siluetini güzelleştirecek ve yaşam standartlarımızın yükselmesine katkı sağlayacak. Sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer değerleriyle yaşanabilir şehri oluşturarak, Yıldırım’ı cazibe merkezi yapıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Edebali, “Hemşehrilerimiz ile birlikte geçmişinden güç alarak geleceğe yürüyen Yeni Yıldırım’ı oluşturuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir