taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3264
6.1086
1225.21
94136.87
209.657

Ford Otosan'da 1500 işçi sendikadan istifa edecek

Ford Otosan firmasının Eskişehir'in İnönü ilçesindeki fabrikasında iş bırakma eylemi başlatan işçiler, sendikadan istifa etme kararı aldı.

26.05.2015 - 14:23..

Ö

İşçiler, Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki PTT şubesine gelerek üye oldukları sendikadan istifa etmek için "e-devlet" şifresi aldı. İşçiler adına konuşan Ferhat Kök, üye oldukları Türk Metal Sendikası'nın, kendilerinin taleplerini karşılamadığını ve işveren yanlısı olduğunu savundu.

Fabrikada bazı çalışanların performansa göre işten çıkartıldığını ileri süren Kök, şunları kaydetti:

BUGÜNE KADAR VERİLMEYEN ZAMLARI İSTEDİLER

"Sendika, arkadaşlarımızın arkasında durmadı. 13 yıldır Türk Metal Sendikası üyesiyim. Bu zaman zarfında sendika, işveren yanlısı oldu. Fabrikada çalışanların ücretlerinden sendikaya günde ortalama 50 lira kesiliyor yani bir işçinin bir yevmiyesi sendikaya gidiyor. Bu sendikanın 150 bin üyesi var. Buna rağmen arkamızda durmuyor. Daha da sendikacılardan tehditler alıyoruz. Böyle bir ayaklanmadan dolayı işten çıkartılmaya kadar giden arkadaşlarımız oldu. İşveren, istediğimiz sendikayla çalışabileceğimizi söylüyor. Fabrikada şu anda bin 500'e yakın çalışan var. Bunlardan 'e-devlet' şifresi olmayanlar gelip şifre alacak, sonra da sendikadan istifa edecek." Kök, 10 yıllık işçinin maaşının bin 800 lira olduğunu belirterek, bugüne kadar verilmeyen zamları istediklerini sözlerine ekledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir