taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7408
6.3612
1471.76
106846.18
271.681
46921.4

FSM Köprüsü'nün birinci etabı bu gece trafiğe açılıyor

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmaları, bu akşam tamamlanacak ve birinci etap bu gece trafiğe açılacak.

AA | 13.07.2019 - 20:02..
Whatsapp ile paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün (FSM) birinci etabındaki üstyapı ve derz onarım çalışmalarının bu akşam tamamlanacağını ve bu gece birinci etabın trafiğe açılacağını bildirdi.

BU AKŞAM AÇILIYOR

Bakan Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde, 27 Haziran'da başlatılan üstyapı ve derz onarım çalışmalarının köprünün birinci etabında bu akşam tamamlanacağını söyledi.

FSM Köprüsü'nün birinci etabı bu gece trafiğe açılıyor

HEDEFLENEN SÜREDEN ÖNCE TAMAMLANDI

Çalışmaların tamamlanmasını takiben birinci etabın bu gece trafiğe açılacağını ifade eden Turhan, "Köprü platformunun bir tarafının trafiğe tamamen kapatılmasıyla yoğun ve sistemli yapılan çalışmalar neticesinde birinci etap çalışmalar hedeflenen süreden önce tamamlandı." diye konuştu.

İKİNCİ ETABIN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Bakan Turhan, hızla köprünün kuzey platformunda çalışmalara başlanacağını dile getirdi. Turhan, hava şartlarının uygun olması ve öngörülemeyen bir problem yaşanmaması halinde ikinci etap çalışmalarının da Kurban Bayramı öncesinde bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

FSM Köprüsü'nün birinci etabı bu gece trafiğe açılıyor

ÜST TABAKANIN YENİLENMESİ YETERLİ OLACAK

Turhan, ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yapılacak üstyapı onarımlarında trafiğin çok fazla etkilenmemesi için sadece en üst tabakanın yenilenmesinin yeterli olacağına, böylece İstanbul trafiğinin köprü üstyapı onarımlarından en az seviyede etkileneceğine dikkati çekti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir