Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2012 yılının basın fotoğrafları

KADINLARIN HIŞMINA UĞRADI Kürtaj tartışmalarının yoğun yapıldığı 2012 yılında protestoyla karşılaşan siyasetçilerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek olmuştu. Esnaf ve vatandaşları ziyaret ederken başlayan yumurtalı protesto anları 'siyaset fotoğrafları' alanında Anadolu Ajansı'ndan Evrim Aydın'a ödül getirdi.

1/17

ÜNLÜLERİN ARASINDA SEFALET Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'nın Ilıca semtinde, ülkenin çok sayıda sanatçı, siyasetçi ve sporcularının yaşadığı bölgede, 14 çocuklu üç Roman ailesi yaşam savaşı veriyor. Çocuklar soğuk, karlı ve yağmurlu kış günlerinde elektriğin, suyun olmadığı derme çatma barakalarda yaşama tutunmaya çalışıyor.

2/17

MUHALİFLERİN KARAKOL BASKINI BİRİNCİ SEÇİLDİ Vakıfbank-Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül alan fotoğraflar belli oldu. 'Yılın Basın Fotoğrafı' ödülünü Milliyet'ten Bünyamin Aygün kazandı. Amansız bir savaşın sürdüğü Süriye'de göreve giden Aygün'ün muhaliflerin Halep'te yaptığı bir karakol baskınını görüntülemişti.

3/17

FERİKÖY'ÜN AMİGO KIZLARI Avrupa'da bir kulüpte futbol oynama rüyasıyla Türkiye'ye göç eden Afrikalı gençler, Feriköy Stadı'nda 9 yıldır turnuva düzenliyor. Son derece kötü koşullardaki evlerde kalan Afrikalı kadınlar da bu maçları kaçırmıyor. Tribündeki bu heyecanı çeken AA'dan Bülent Doruk 'Mustafa Pekcan Özel Ödülü'nü kazandı.

4/17

MAYMUNLARIN HAFTA SONU ZİYAFETİ Farklı hayvan türlerini barındıran Konya Hayvanat Bahçesi hafta sonları çevre illerden ve ilçelerden gelen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Özellikle maymun türleri ziyaretçilerin büyük ilgisini görüyor. Yiyecek verilmemesi yönündeki tüm uyarılara rağmen ziyaretçiler sevimli hayvanları besleme keyfinden vazgeçemiyor.

5/17

6/17

7/17

8/17

9/17

10/17

11/17

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17