Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

4. Uluslararası Turhan Selçuk karikatür yarışması sonuçlandı

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na 41 farklı ülkeden 303 karikatürist 994 eserle katıldı.

1/14

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu dünyaca ünlü karikatürist Turhan Selçuk’un adına başlatılan ve bu yıl 4.kez düzenlenen yarışmanın seçici kurul ödül kazanan eserleri belirledi.

2/14

Jüri toplantısının bir gün öncesinde ise onur konuğu Sayın Ruhan Selçuk’un da katılımı ile Karikatürlü Ev’in 4. Kuruluş Yıldönümü kutlamaları, Karikatürlü Ev’de Milas Sanatçılar Derneği Başkanı Mehmet Nergiz nezaretinde eğitim gören çocukların eserlerinin yer aldığı “Genç Kalemler “ Karikatür Sergisi, Voltarıre’nin yazdığı ve Turhan Selçuk’un çizgileri ile hayat verdiği kitapta yer alan Turhan Selçuk Karikatür Sergisinin açılışları Milas’lı sanatseverlerle Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’in bahçesinde gerçekleştirildi.

3/14

Yarışmaya Türkiye’den 115 sanatçı katılırken, yurt dışında en fazla katılım yapan ülkeler arasında İran 45, Sırbistan 20 ve Romanya 16 karikatüristle ilk üç sırayı paylaştılar.

4/14

1.’ye 3 bin dolar, 2.’ye 2 bin dolar ve 3.’ye bin dolar para ödülü verilirken, özel ödüllerde sahiplerini buldu. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda sergilemeye layık görülen 35 karikatür ve ödül alan 13 karikatürle birlikte toplam 48 karikatür ödüllerin verileceği 16 Ağustos tarihinde Turhan Selçuk Karikatürlü Ev de hazırlanacak olan sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi 13 Eylül tarihine kadar açık kalacak.

5/14

Yarışmada dereceye giren karikatüristlere ödülleri 16 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan törenle Milas’ta hak sahiplerine verilecek.

6/14

DERECEYE GİREN KARİKATÜRİSTLER: 1. Oğuz Demir (İstanbul) 3.000 Dolar 2. Pavel Konstantin (ROMANYA) 2.000 Dolar 3. Vladimir Kazanevsky (UKRAYNA) 1.000 Dolar

7/14

ÖZEL ÖDÜLLER Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü : Recep Özcan (Gemlik-Bursa) Milas Sanayi ve Ticaret Odası Özel Ödülü : Oğuz Gürel (İstanbul) Obur Mizah Dergisi Özel Ödülü : Krzysztof Grzondziel (POLANYA) Pozitif Grup Sigorta Özel Ödülü : Emrah Arıkan (ANKARA) Scrikss Özel Ödülü : Bozo Stefanovic (SARAYBOSNA) Nezih Danyal Karikatür Vakfı Özel Ödülü : Hatay Dumlupınar (İstanbul) Milas Sanatçılar Derneği Özel Ödülü : Toso Borkovic (SIRBİSTAN) Muğla Bisikletçiler Derneği Özel Ödülü : Andrea Pecchıa (İTALYA) Tükid Özel Ödülü Tüm Kırtasiyeciler Derneği Özel Ödülü : Kürşat Zaman (Antalya)

8/14

TEŞVİK ÖDÜLLERİ: Turhan Selçuk Karikatürlü Ev Teşvik Ödülü : Emre Özsoy (Milas-Muğla)

9/14

4. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sonuçlandı

10/14

4. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sonuçlandı

11/14

4. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sonuçlandı

12/14

4. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sonuçlandı

13/14

4. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sonuçlandı

14/14