Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en güzel sokakları

Bonn Almanya’daki bu sokak sakura ağaçları ile süslenmiş. Özellikle ilkbahar aylarında bu ünlü sokakta yürümenizi tavsiye ederiz. Pembe çiçeklerle hoş bir görüntü sergiliyor.

1/9

Rua Goncalo de Carvalho Brezilya’da bulunan bu sokak, büyük ağaçlardan oluşuyor. Yolun sağında ve solunda ağaçlar olması, yolun bir tünel görünümüne sahip olmasını sağlıyor. Yukarıdan bakıldığında ise gri şehre yeşil bir çizgi çekilmiş gibi.

2/9

Alsace Sokağı Fransa’da bulunan bu güzel sokakta hem binaların mimarisi hem de çiçeklerle bezenmiş olması gerçekten göze hoş geliyor.

3/9

Cobblestone Sokağı Paris’in zaten parklarla birleşmiş yeşille iç içe bir yapısı var ve sokakları da destansı denilebilecek güzellikte. Cobblestone ise çiçeklerle süslenmiş hoş bir sokak.

4/9

Chicago Ana cadde olunca çiçeklerden uzak olması gerekmiyor. Amerika’nın bu güzel caddesi de ilkbahar aylarında çiçeklerle süsleniyor. O koskoca gökdelenlerin arasında şehre bir canlılık katıyor.

5/9

Lombard Sokağı Virajlı ve yokuş görünmesine bakmayın. San Francisco’daki bu yol dünyanın en güzel yollarından biri. Adeta çiçekler ve yeşile bitkiler tarafından fethedilmiş.

6/9

Umbria İtalya’nın bu güzel kentindeki bu sokakta rengarenk çiçeklerle evlerin önlerini süslemişler. Bir kısmı taştan yapılmış bu evler ve çiçeklerle dolu olan bu sokakta, yürümekle yorulmaz insan.

7/9

Tellaro İtalya'nın çiçeklerle süslenmiş olan bu sokağı adeta bir renk cümbüşü yaşatıyor.

8/9

Montefalco Güzel sokaklarıyla meşhur İtalya'dan bir sokak daha.

9/9