Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ilginç ölümleri

Dünyanın en ilginç ölümlerini sizin için sıraladık...

1/26

İsveç Kralı Adolf Frederick 1771 yılında yediği çeşit çeşit yemeğin üstüne 14 porsiyon tatlı yer ve felç geçirerek ölür.

2/26

ABD'deki ilk dedektiflik ajansını kuran Dedektif Allan Pinkerton, 1884 yılında Chicago'da yürürken kaldırımda ayağı kayar ve dilini ısırır. Tedavi olmayan dedektifin dili iltihap kapar. İlerleyen iltihap sonucu 1 Temmuz 1884 tarihinde ölür.

3/26

Ünlü viski markası Jack Daniel's kurucusu olan iş adamı Jack Daniel, şifresini unuttuğu için sinirlenerek kasasına tekme atar.

4/26

Ayağını yaralayan Daniel bir süre sonra enfeksiyon kapar. Ayağındaki enfeksiyonun bacağına yayılması sonucu kangrenden ölür.

5/26

Avusturyalı Hans Steininger 1.4 metrelik sakalı ile meşhur olmuştur. 1567'da çıkan bir yangında, yanlışlıkla sakalına takılıp düşer ve boynunu kırılarak ölür.

6/26

1926 yılında dünyanın en büyük sihirbazlarından biri olan Harry Houdini, karın kaslarının güçlü olması ve atılan yumruklardan etkilenmemesiyle hava atar.

7/26

Yapacağı gösteriye hazırlandığı bir gün McGill Üniversitesi öğrencileri Houdini'nin yanına uğrayarak karnına birçok yumruk atar. Houdini bu olaydan birkaç gün sonra apandisitinin patlamasıyla hayatını kaybeder.

8/26

1911 yılında içine girdiği bir tüple defalarca Niagara şelalesinden atlayan Sirk Sanatçısı Bobby Leach'in ölümü, yaptığı gösteriler kadar ilginç olmaz. Portakal yerken elinden düşürdüğü bıçağın ayağını kesmesi sonucu enfeksiyon kaparak, kangrenden ölür.

9/26

İçine kapanık biri olan Matematikçi Kurt Gödel, son yıllarında zehirleneceği paranoyasına kapılır. Hiçbir şey yememeye başlayan matematikçi, beslenme eksikliğinden 29.5 kiloya kadar düşerek 14 Ocak 1978'de Princeton'da ölür.

10/26

Düştüğü suda boğulmaya başlayan Tayland Prensesi Sunandha Kumariratana'yı kimse kurtarmaz. Çünkü o dönemde Tayland'da hizmetkarların prensese dokunması yasaktır.

11/26

Bir rivayete göre Yunan Filozof Eshilos MÖ 456 yılında, bir kartalın düşürdüğü kaplumbağanın kafasına çarpması sonucu ölür.

12/26

Bir yemek davetinde Rus mistik adam Rasputin'e zehir verilir. Rasputin siyanür dolu pastaları yemesine rağmen zehirlenmeyince silahla vurulur ve öldü zannedilir; ancak Rasputin ayağa kalkar. Sonrasında ise bahçeye kaçarken zorlukla bir kez daha vurularak karların üzerine düşer.

13/26

Buzlu bir nehire atılan Rasputin, köprüden 140 metre uzakta ölü olarak bulunduğunda otopsi yapılır. Yapılan otopside Rasputin'in ciğerlerinde suya rastlanmaz ve ölümünün, sırtından daha sonra göğüsünden ve alnından sıkılan üç kurşundan kaynaklandığı anlaşılır.

14/26

Danimarkalı simyacı ve astrolog Tycho Brahe'nin, 1601 yılında katıldığı bir yemekte çişini gelir. O dönemde yemek esnasında masadan kalkmak kaba bir hakaret olarak algılandığı için de çişini tutar. Daha sonra mesanesinde çıkan enfeksiyon sebebiyle hayatını kaybeder.

15/26

Kutsal Roma İmparatoru Frederick Barbarossa 3. Haçlı seferleri için Anadolu'da Göksu ırmağını geçmeye çalışırken boğularak ölür. Askerlerine ırmağın geçilebilir olduğunu göstermeye çalışan Barbarossa, giydiği ağır zırhlar sebebiyle düştüğü ırmaktan ölü olarak çıkarılır.

16/26

Pizza dağıtıcısı olan Brian Wells 2003 yılında, bastona benzeyen tüfeğiyle banka soymaya kalkar. Polisler tarafından yakalanan Wells, pizza dağıtmak için gittiği evdeki insanlar tarafından buna zorlandığını söyler. Boynuna takılan kolyenin ucunda patlayıcı olduğunu ve bankayı soymazsa bu kolyenin patlayacağını belirtir. Polisler kolyeye müdahale etmeden önce kolye patlar ve Wells hayatını kaybeder. 2007 yılında çözülen davada, Wells'in de bankayı soymayı planladığı ortaya çıkar.

17/26

Fakat boynuna takılacak bombanın son ana kadar gerçek olmayacağını düşünen Wells, son anda soygundan vazgeçmek ister. Suç ortakları ise silah zoruyla kolyeyi takarlar. Delil bırakmamak için de Wells'i öldürürler.

18/26

1991 yılında 57 yaşındaki Tayvanlı Yooket Paen, inek pisliğine basarak ayağı kayar. Düşmemek için yanında bulunan elektrik kablosunu tutan Paen, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybeder. Paen'nin kardeşi, abisinin nasıl öldüğünü komşulara göstermek için küçük bir canlandırma yapmak ister ve abisinin tuttuğu elektrik kablosunu tutar. Ardından o da abisi gibi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeder.

19/26

1871 yılında avukat olan Clement Vallandigham'ın müvekkili bir başkasını vurmakla suçlanır. Dava sırasında vurulan kişinin kendi kendini vurduğunu ispatlamaya çalışan avukat, eline aldığı tabancayla yanlışlıkla kendini vurur. Müvekkili serbest kalır fakat kendisi hayatını kaybeder.

20/26

Yunan Parlamenter Draco'yu yunanlılar o kadar çok severdi ki, yaptığı bir konuşmadan sonra taraftarları tarafından sahneye atılan şapka ve ceketlerin altında kalıp boğularak öldü.

21/26

İngiliz filozof ve bilim adamı Francis Bacon, soğuğun çürümeyi önleyip önlemediğini görmek için bir tavuk ölüsünü karla doldurarak yaptığı deney sırasında soğuk algınlığına yakalanır. 1626'da zatürreden ölür.

22/26

New Orleans'ta 1985 yazında, hiç kimse boğularak ölmez. New Orleans'lı cankurtaranlar da bunu kutlamak için bir parti düzenler. Yaklaşık 100 cankurtaranın bulunduğu parti sonunda, 31 yaşındaki Jerome Moody havuzda ölü olarak bulunur.

23/26

Christine Chubbuck 1974 yılında televizyon muhabirliği yaparken, çıkardığı tabancayı kendisine sıkarak canlı yayında intihar eden ilk ve tek muhabir oldu.

24/26

King Kong lakaplı İngiliz güreşçi Mal Kirk, maç sırasında rakibi Shirley Crabtree'nin "Göbek Vuruşu" hareketine maruz kalır. King Kong, aldığı darbenin ardından kalp krizi geçirerek ölür.

25/26

Eleazar Avaran, savaş sırasında düşman kralını ve bindiği fili öldürmek ister. Filin midesine soktuğu mızrak sebebiyle fil Eleazar'ın üstüne düşer ve onu öldürür. İşin ilginç bir yanı da fili süren kişinin kral olmamasıdır.

26/26