Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ABD Başkanı Trump Yasak Şehir'de

ABD Başkanı Donald Trump, 13 günlük Asya turu kapsamında Japonya ve Güney Kore’deki temaslarını tamamlayarak Çin’e geldi.

1/14

2/14

Trump'ın başkanlık uçağı "Air Foce One" Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’na indi. Havalimanında Trump’ı Çin Komünist Partisi (ÇKP) Politbüro Komitesi üyesi ve diplomasiden sorumlu Devlet Müşaviri Yang Cieçı, Çin Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve ABD’nin Pekin Büyükelçisi Terry Branstad karşıladı.

3/14

4/14

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve eşi Pıng Liyüen, 13 günlük Asya turu kapsamında Japonya ve Güney Kore’deki temaslarını tamamlayarak Çin’e gelen Trump çiftini, başkent Pekin’deki Tienanmın Meydanı’nda bulunan tarihi Yasak Saray’da karşıladı.

5/14

6/14

Bir süre ayaküstü sohbet eden liderler ve eşleri birlikte çay içti, sohbet etti ve ardından Yasak Saray'ı gezdi. Bu arada, ABD Başkanı Trump bir tablet bilgisayarla torunu Arabella’nın söylediği Çince şarkı ve şiiri Çin lideri Şi’ye dinletti.

7/14

8/14

Çin Devlet Başkanı Şi de Arabella’nın Çincesini överek, onun Çin’de "küçük yıldız” diye ünlendiğini belirtti. Şi, "Umarım Çin’e gelme fırsatı olur." dedi.

9/14

10/14

Öte yandan Şi, bu yıl nisan ayında ABD’ye yaptığı ziyarette gösterdiği ev sahipliği için Trump’a teşekkür ederek, ziyaretin mutlu geçmesini diledi.

11/14

12/14

13/14