Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

ABD Başkanı Trump'ın vergi tasarısı mutluluğu

Fotoğraflar: REUTERS/Jonathan Ernst

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin vergi sisteminde son 30 yılın en büyük değişikliklerini içeren yasa tasarısının Kongre'den geçmesini Beyaz Saray'da düzenlenen etkinlikle kutladı.

1/15

3,2 TRİLYON DOLARLIK VERGİ İNDİRİMİ

Cumhuriyetçi Kongre üyelerinin iştirak ettiği kutlamada konuşan Trump, vergi paketi kapsamında 3,2 trilyon dolarlık vergi indiriminin hayata geçeceğini müjdeledi.

2/15

"ŞİRKETLER ÜLKEMİZE AKIN EDECEK"

Trump, Amerikalı şirketlerin kurumlar vergisinin yüzde 35'ten yüzde 21'e çekilmesi nedeniyle ülkeyi artık terk etmeyeceklerine ve terk edenlerin geri döneceğine dikkati çekerek, "Şirketler yeniden ülkemize akın edecekler" dedi.

3/15

Ayrıca şirketlerin vergi ödememek adına ülke dışına çıkardığı kazançlarını da ABD'ye getireceğini dile getiren Trump, bunun ülke ekonomisine katkısının 4 trilyon doları bulacağını vurguladı.

4/15

"OBAMACARE'İ TEKNİK OLARAK İPTAL ETTİK"

Başkan Trump, vergi paketinin selefi Barack Obama tarafından zorunlu hale getirilen sağlık sigortasını yeniden isteğe bağlı kılacağına değinirken, "Obamacare'i teknik olarak iptal ettik çünkü bireysel sağlık sigortası zorunluluğunu kaldırdık. Bu uygulama, Obamacare için en önemli finansman kaynağıydı" ifadelerini kullandı.

5/15

Trump, konuşmasının sonunda Kongrenin Cumhuriyetçi liderleri Mitch McConnell ve Paul Ryan başta olmak üzere vergi tasarısını destekleyen tüm Cumhuriyetçi temsilcilere teşekkür etti.

6/15

Bu arada Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada, Trump'ın vergi tasarısını ne zaman imzalayacağının henüz belli olmadığı bildirildi.

7/15

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15