Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Afrin'de Bayram temizliği yürütülüyor

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de patlayıcı temizleme çalışmalarını sürdüren TSK birlikleri, terör örgütü YPG/PKK'nın önceden sığınak olarak kullandığı mağaralarda aramalarını sürdürüyor.

1/24

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü YPG/PKK mensuplarının önceden kullandığı mağara ve sığınaklarda patlayıcı temizleme çalışmalarını sürdüren jandarma komando birlikleri, örgütün dağlık arazide inşa ettiği korunaklı mevzileri tespit etti.

2/24

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Afrin'de görev yapan Tuğgeneral Turgay Aras komutasındaki Bornova Jandarma Komando Tugayına bağlı birlikler, Göbek köyünde arazi arama ve tarama faaliyeti gerçekleştirdi.

3/24

Komandolar, dağlık arazide terör örgütü YPG/PKK mensuplarının önceden kullandığı korunaklı mevziler tespit etti.

4/24

Yaklaşık 5 metre derinliğinde 3 metre genişliğindeki mevzilerin, istinat duvarlarıyla çevrelenmiş uzun koridorlardan oluştuğu ve tünellerle birbirine bağlandığı saptandı.

5/24

Mevzilerin bir bölümünün henüz inşaat aşamasında olması dikkati çekti. Jandarma komandolar, çevrede tahta kalıp ve yüklü miktarda inşaat demiri buldu.

6/24

Bölgede ayrıca Mayın ve El Yapımı Patlayıcı Tespit İmha Timi (METİ) de çalışma yaptı. Arazide çalı arasına gizlenmiş el yapımı patlayıcı fünyeyle infilak ettirildi.

7/24

Aramalarda 7 şarjör, çok sayıda uzun namlulu silahlara ait mermi, antitank mayını, roket başlıkları, uzun namlulu silah, 6 el bombası, hücum yeleği, sırt çantası ve 2 el telsizi ele geçirildi.

8/24

Bölgedeki sırt ve tepelerde güvenlik noktaları oluşturan mavi bereliler, yerel halkın Ramazan Bayramı'nı huzurlu geçirmesi için arama tarama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

9/24

Afrin'de Bayram temizliği yürütülüyor

10/24

Arama tarama faaliyetlerinde çeşitli malzemeler ele geçirildi.

11/24

toprak altına gizlenen malzemeler ile birlikte yarım halde bırakılan sığınak inşaatları ve duvarlar da keşfedildi.

12/24

13/24

Fartklı yerlere yapılan sığınak ve yığınaklar da yürütülen arama tarama faaliyetleri neticesinde bulundu.

14/24

Bulunan oda biçimindeki sığınaklarda zulalanmış çok sayıda inşaat malzemesi ele geçirildi.

15/24

Mevzi şeklindeki sığınakların içerisinde saldırı malzemeleri de bulundu.

16/24

Bazı yerlerde yapılan araştırmalarda da EYP'ler bulundu

17/24

Bulunan EYP'ler mehmetçikler tarafından elleriyle imha edildi.

18/24

19/24

20/24

21/24

22/24

23/24