Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Afrinliler evlerine dönüyor

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Mehmetçik, mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapılan bölgelerde vatandaşlarının evlerine sorunsuz şekilde dönmeleri için her türlü kolaylığı sağlıyor, gerekli tedbirleri alıyor.

1/9

ABD SÖZCÜSÜ "İZİN VERİLMİYOR" DEMİŞTİ

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert basın toplantısında, "Vatandaşların Afrin'deki evlerine dönmelerine izin verilmediği"ne yönelik açıklamasına karşılık, bölgedeki kaynaklar, söz konusu açıklamanın aksine, mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapılan bölgelerde halkın evlerine dönüşlerinin sürdüğünü belirtti.

2/9

YÜZLERCE MAYIN VE PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Bölgenin teröristlerden temizlenmesinin hemen ardından terör örgütü üyelerince döşenen mayın ve el yapımı patlayıcıların temizlenmesi çalışmalarına ağırlık veren Mehmetçik, bugüne kadar 208 mayın, bin 129 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

3/9

GÜNDE 15 BİN EKMEK DAĞITILIYOR

Bu çalışmaların yanı sıra Afrin'de hayatın normale dönmesi için başlatılan AFAD, Türk Kızılayı ve BM koordineli olarak sivil halka yönelik insani yardım faaliyetleri de devam ediyor.

4/9

Bu kapsamda AFAD, Türk Kızılayı ve sivil toplum kuruluşlarınca 29 Ocak'tan itibaren bugüne kadar toplam 279 noktada insani yardım malzemesi dağıtıldı.

5/9

Ayrıca bölge halkına gıda, hijyen malzemesi veriliyor, sıcak yemek hizmeti sunuluyor ve Türk Silahlı Kuvvetlerince bölgede kurulan seyyar fırınlarla günde 15 bin ekmek dağıtılıyor.

6/9

AFRİN HASTANESİ HİZMETTE

Türk Silahlı Kuvvetlerince Cinderes'te açılan Acil Yardım Hastanesi ve Afrin'de Sağlık Bakanlığı tarafından tesis edilen Afrin Hastanesi ile bölge halkına düzenli olarak sağlık hizmeti veriliyor.

7/9

Mehmetçik, mayın ve el yapımı patlayıcı temizliği yapılan bölgelerde vatandaşların evlerine sorunsuz şekilde dönmeleri için her türlü tedbiri alıyor, Afrinlilere her türlü kolaylığı sağlıyor.

8/9

Böylece yıllarca, terör örgütlerinin zulüm ve baskısına maruz kalarak bölgeyi terk etmek zorunda kalan bölge halkı evlerine dönüyor.

9/9