Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Atatürk Havalimanı'nda inşası devam eden hastane görüntülendi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesinde inşa edilen hastanedeki çalışmalar ve tamamlanan kısımlar görüntülendi.

1/20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından 9 Nisan'da temeli atılan hastanenin inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

2/20

Hastanedeki çalışmalar ve tamamlanan yoğun bakım ile servis odaları kayda geçti.

3/20

Yaklaşık bir aydır süren çalışmalar sonunda inşaat kısmının büyük bir bölümünün tamamlandığı görülen hastanenin 24 Mayıs'ta bitirilmesi bekleniyor.

4/20

Yapımı için yaklaşık 4 bin personelin 3 vardiya şeklinde çalıştığı, 184 bin metrekare alana kurulan hastane, 1008 yatak kapasitesine sahip ve tam teşekküllü olacak.

5/20

Salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılması hedeflenen, 432 yoğun bakım odası bulunan hastanenin her odası da istenildiğinde yoğun bakıma dönüştürülebilecek.

6/20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Nisan'da Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen kabine toplantısının ardından, İstanbul'da Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de iki hastane kurulacağını duyurmuştu.

7/20

Sancaktepe ve Yeşilköy'de inşa edilen hastaneler biner yatak kapasiteli olacak.

8/20

Projede önemli aşama kaydedildi. Odaların hazır hale getirilmeye başlandığı görüldü.

9/20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu hastanelerle ilgili, "Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız." açıklamasını yapmıştı.

10/20

Atatürk Havalimanı yakınlarındaki Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arazisinde yapımı süren salgın hastanesinde solunum ekipmanları ön planda olacak.

11/20

Bitme aşamasına gelen hastanenin koridorları görüntülendi.

12/20

Salgın hastaneleri, gerekli ihtiyaçlara cevap verecek şekilde hazırlanıyor.

13/20

Koronavirüse karşı başarılı bir mücadele veren Türkiye, bu hastaneleri kısa sürede hizmete açmasıyla yine adından söz ettirecek.

14/20

Yoğun mesai sonucunda Yeşilköy'deki bloklarının büyük bir bölümünün dış cephesindeki kaba inşaat çalışmalarının tamamlandığı görüldü.

15/20

Bir yandan da hastane bloklarının çevresinde peyzaj çalışmalarına başlanıldı.

16/20

Yapımı süren biner yataklı hastanelerin planlandığı gibi 45 günde tamamlanması bekleniyor.

17/20

Böylece Ramazan Bayramı’ndan önce koronavirüsle mücadele kapsamında hastalara hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

18/20

Erdoğan, "Yeşilköy ve Sancaktepe’de toplam 2 bin yatak kapasiteli iki hastanemizin yapımı hızla devam ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

19/20

Erdoğan, ayrıca projeleri en kısa sürede tamamlayarak İstanbul’a gerçek manada iki önemli kalıcı hastane kazandıracaklarını kaydetmişti.

20/20