Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Atatürk heykeli konvoyla getirildi

Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 4 ayda yaptırılan heykel için Kuvayi Milliye Caddesi'nde tören düzenlendi. (FOTOĞRAFLAR AA)

1/9

Yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki dünya figürü ile aynı yüksekliğe sahip, Atatürk'ün at üstünde tasvir edildiği heykel, MHP'li Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'nın kullandığı traktörle alana getirildi.

2/9

Çok sayıda aracın yer aldığı konvoy, heykeli taşıyan traktöre siren ve kornalarla eşlik etti. Ortaya çıkan renkli görüntüleri, vatandaşlar cep telefonlarıyla kaydetti.

3/9

Düzenlenen törende, ilk olarak dünya figürü alana yerleştirildi, ardından Atatürk heykeli 4 vincin yardımıyla bu figürün üzerine konuldu.

4/9

Tuna, heykelin, belediyenin bünyesinde imal edildiğini söyledi.

5/9

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün fikirlerinin gelecek nesle aktarılması açısından ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirten Tuna, şöyle konuştu:

6/9

"Bu toprakları ve ümitsizlik içerisinde olan milleti kanlarıyla, canlarıyla yeniden teşkilatlandırarak, dünyanın en iyi yönetim şeklini kurup gençlere emanet eden Atatürk, hizmete kazandırdığımız heykelle burada şehrin sembolü olacak. Yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki bu heykel, cadde üzerinde muhteşem bir giriş pozisyonu oluşturacak. Atatürk bizim ortak değerimiz ve paydamızdır. Bu değeri yaşatma adına onu burada ölümsüzleştireceğiz inşallah."

7/9

Heykelin yerleştirilmesinin ardından vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti.

8/9

Belediye çalışanları tarafından heykelin önüne "Bu proje çalışması Toroslar Belediyesi tarafından yaptırılmıştır" afişi asıldı.

9/9