Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Başak Sayan bu evde yaşıyor

Levazım’daki yeni taşındığı bu apartman dairesini internet sayesinde bulmuş: “Ev gezmeye ne zamanım ne de tahammülüm var. Burası ilk gördüğümde tek kelimeyle korkunç bir haldeydi. Satın almayı aklımın ucundan dahi geçirmemiştim. Ama çok merkezi olması, çevrenin sakinliği tam banana göreydi. Buranın üzerine birkaç eve daha baktım. Sonra bir inşaat firmasına ve arkadaşım mimar Bora Özdemir’e felaket gözüken bir evin ne kadar zamanda halledilebileceğini sordum. Buradan bahsettim onlara... Kısa sürede baştan aşağı yenilenebileceği ve istediğim gibi bir eve kavuşabileceğim söylendi. Buna güvenerek ben de daireyi satın almaya karar verdim. ıyi ki almışım. şu an içi tam istediğim gibi sımsıcak ve ferah.”

2/5

"EVDEN AYRILMAMAK İÇİN TATİLE ÇIKMIYORUM" Evin tadilatı 1,5 ay sürmüş. 100 metrekarelik daire iki oda, salon, mutfak ve banyodan oluşuyor. “Ben evde vakit geçirmeyi oldu bitti çok seven biriyim. Evimden ayrı kalacağım için öyle seyahat etmekten de çok hoşlanmam zaten. Senede bir kere arkadaşlarımla tekne kiralayıp bir haftalığına mavi yolculuğa çıkmak yetiyor da artıyor bana” diye anlatmaya devam ediyor. Özellikle yağmurlu günlerde battaniye altında kalmayı çok sevdiğini, yanında Fransa’dan özel olarak getirttiği çay da varsa evden asla çıkmayacağını söylüyor sonra... Öyle zamanlarda yazı yazmak da çok hoşuna gidiyormuş.

3/5

İNGİLİZ TARZINDAN İLHAM ALDIM Evin dekorasyonuna gelince... Tüm duvarları beyaza boyatmış, zemini koyu kahve lamine parke ile kaplatmış. “Koyu zemin seviyorum. Çünkü beyaz duvarla güzel kontrast oluşturuyor. Evde daha çok pastel renkler, sütlü kahve ön planda olsun istedim” diyen Başak Sayan, İngiliz tarzı döşenmiş evleri çok beğendiğini ve bu tarzdan ilham aldığını da sözlerine ekliyor.

4/5