Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Başkale'de kardan kapanan 2 mahalle yolu 3 günde açılabildi

Fotoğraflar: DHA

Van’ın Başkale Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

1/8

Karla mücadele ekipleri, kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu Başkale ilçesine bağlı Aşağı ve Yukarı Dallı mahallelerinin yolunu, 3 gün süren zorlu mücadelenin ardından ulaşıma açabildi.

2/8

Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri, bir süre önce yağan kar yağışının ardından kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu Başkale ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Aşağı ve Yukarı Dallı Mahalleleri'nin yollarını açmak için çalışma başlattı.

3/8

Ekipler, rüzgarın da etkisiyle çukur bölgelerde metrelerce yükseklikte kar kütlelerinin bulunduğu yolu, 3 gün süren çalışmanın ardından yeniden ulaşıma açarken, yaşadıkları zorlukları ve iş makinelerinin boyunu aşan kar tünellerini ise cep telefonlarıyla görüntüledi.

4/8

Ekipler, çığ tehlikesi bulunan yolda zor bir çalışma yürüttüklerini, buna rağmen her iki mahalllenin yolunu ulaşıma açtıkalarını belirtti.

5/8

Yaklaşık 10 kilometrelik yolun büyük bir kısmında çığ tehlikesi bulunduğunu belirten Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı Başkale Şubesi ekipleri, "Zor şartlarda çalışma yürüttük.

6/8

Çünkü çok riskli arazi. Biz çığların düşmesini ve karların biraz daha erimesini bekledik.

7/8

Yolu açarak karla mücadeleyi tamamladık." dediler.

8/8