Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bodrum'u karıştıran bayrak

Balıkçı Oktay Yıldız'ın yaptığı 'Teknevi'nin bayrağı ortalığı karıştırdı.

1/9

IŞİD örgütünün bayrağına benzediği için heyecan yaratan tekne için inceleme başlatıldı. Teknenin sahibi Yıldız, "Kafamı sokacak bir yer yaptım, kimseye zararım yok.

2/9

Göndere de 'Allah birdir ve Hz Muhammed O'nun Elçisidir. Ona Biat Ediniz' yazılı Arapça bayrak çektim. Bunda kötü bir niyet aranmasına gerek yok" dedi.

3/9

Torba Koyu'na demirli, üzerinde Arapça yazının bulunduğu siyah bayraklı tekne evi görenler durumu, zabıta, polis ve Bodrum Liman Başkanlığı'na bildirdi.

4/9

IŞİD bayrağına benzerliği nedeniyle tedirgin olan yerli ve yabancı turistlerin şikayeti üzerine yetkililer, teknede, üzerindeki imalat da dahil olmak üzere inceleme başlattı.

5/9

Teknenin evi olduğunu belirten Yıldız, "Bunun adı üzerinde yazdığı gibi 'Teknevi'. Yani hem tekne hem ev. Burası MERNİS kayıtlarına göre benim ikametgahım sayılıyor. Seçim evraklarımda burası resmen işaretlendi.

6/9

Teknenin üzerine gazbetondan (hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi) iki odalı bir yer yaptım. Ormandan, hazineden arsa çalmadım. Kafamı sokacak bir yer yaptım, kimseye zararım yok.

7/9

Göndere de 'Allah Birdir ve Hz Muhammed O'nun Elçisidir.

8/9

Ona Biat Ediniz' yazılı Arapça bayrak çektim. Bunda kötü bir niyet aranmasına gerek yok" dedi.

9/9