Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bu Sene Piyasaya Çıkacak 38 Yeni Model

Fiat’ın bünyesindeki İtalyan Alfa Romeo, 147’nin yerini alan yeni modeli Giulietta eylül alından itibaren Türkiye’de yollara çıkacak. Giulietta’da 3’ü benzinli biri dizel olmak üzere 4 farklı motor seçeneği görev yapacak.

1/35

İngiliz spor otomobil üreticisi Aston Martin de fuarla birlikte Türkiye pazarına giriş yapacak. Aston Martin’in 4 kapılı coupe modeli Rapide ise markanın en çok dikkat otomobili olacak.

2/35

Audi’nin küçük sınıftaki yeni temsilcisi A1, Eylül ayında Türkiye’de olacak. A1’de 86 beygir ila 122 beygir arasında güç üreten, ikisi TDI ve ikisi de TFSI olmak üzere dört adet motor seçeneği görev yapacak.

3/35

A5 sportback ile 4 kapılı coupe akımına giriş yapan Audi, bu akımı lüks sınıfta A7 ile sürdürecek. Henüz resmi tanıtımı gerçekleştirilmeyen A7 fuarın ardından Kasım ayında Türkiye’de yollara çıkacak

4/35

Alman üreticinin lüks segmentteki temsilcisi A8’in 3.0 litre TDI motorlu versiyonu Ağustos ayından itibaren Türkiye’de tercih edilebilecekken, daha geniş arka diz mesafesine sahip olan A8 Long ise Ekim ayından itibaren yollara çıkacak.

5/35

Alman üreticinin kompakt SUV temsilcisi X3, tamamen yenilenerek rekabetin hızlandığı kompakt sınıftaki varlığını daha da güçlendirdi. 2.0 litre 184 beygirlik dizel motorla satışa sunulacak olan X3 Kasım ayında Türkiye’de olacak.

6/35

Camaro, Corvette: Chevrolet’nin isimleri markanın önüne geçen sportif modelleri Camaro ve Corvette 2011 yılının ilk yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Orlando, Volt: Önümüzdeki yılın ilk altı ayı içinde yollara çıkacak Orlando, MPV ve 4x4 özelliklerini tek bir potada eritmesiyle dikkat çekerken, markanın en çok önem verdiği elektrikli otomobili Volt da Türkiye yollarındaki yerini alacak. Aveo, Cruze Hatchback: 2011 yılının ikinci yarısından itibaren ise Aveo hatchback ve sedan modelinin yanı sıra Cruze’un hatchback

7/35

Kompakt sınıfın önemli oyuncularından biri olan Citroen C4’ün ikinci nesli Ekim ayında Türkiye’de olacak. Araç, Fransız üreticinin DS3 modeliyle başlattığı yeni tasarım çizgisini koruyan yapısıyla öne çıkıyor

8/35

Geçirdiği makyaj operasyonunun ardından daha yeni bir yüze kavuşan Mondeo da ekim ayından itibaren Ford’un model yelpazesindeki yerini alacak.

9/35

Yeni C-Max ürün ailesinde 5 ve 7 koltuklu olmak üzere iki model bulunuyor. Araç ekim ayında satışa sunulacak.

10/35

Ford’un büyük aile otomobili S-Max 2.0 litre 140 ve 163 beygir güç üreten iki farklı dizel motoruyla Ekim ayında Türkiye’ye gelecek.

11/35

Türk tasarımcı Murat Güler’in kaleminden çıkan yeni nesil Focus 2011 yılı başından itibaren Türkiye yollarında olacak.

12/35

Hyundai’nin Genesis modeli platformunda geliştirdiği arkadan itişli sportif modeli Genesis Coupe de fuarın ardından satışa sunulacak. Araçta 2.0 litre hacminde 212 beygirlik bir turbo motor görev yapıyor.

13/35

Japon otomobil üreticisi Nissan çatısı altında faaliyet gösteren Infiniti de M ve EX dizel modellerini Eylül ayında Türkiye’ye getiriyor

14/35

Güney Koreli Kia’nın komapkt SUV segmentindeki temsilcisi Sportage da Ağustos ayının son günlerinde Türkiye’ye gelecek. Yükseltilmiş bir hatchback gibi duran ve köşeli tasarımıyla dikkat çeken araçta 1.6 litre 140 beygir gücünde bir motor görev alacak.

15/35

İngiliz Land Rover, daha önce LRX adını verdiği konsept modelini seri üretim hale getirdi. Tek kapılı SUV olmasıyla dikkat çeken Evoque, 2 ya da 4 tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek. Evoque Autoshow fuarının ardından satışa sunulacak.

16/35

Japon üreticinin MPV sınıfındaki temsilcisi Mazda5 de baştan aşağı yenilenmiş olarak ekim ayından itibaren yollara çıkacak.

17/35

MINI’nin crossover modeli Countryman, Ekim ayında düzenlenecek olan Autoshow Fuarı’nın ardından yollara çıkacak. Araçta 1.6 litre 120 ve 180 beygirlik motorlara yer verilecek.

18/35

Nissan’ın küçük crossover modeli Juke da fuarla birlikte Türkiye’ye gelecek. Aracın 1.6 litrelik motoru turbo besleme sayesinde 180 beygir güç üretiyor.

19/35

Japon üretici Nissan’ın 4x4 temsilcisi Murano da yenilenen yüzü ve motor seçenekleriyle birlikte Ekim ayından itibaren yollardaki yerini alacak. Araçta biri benzinli diğeri dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği görev yapacak.

20/35

Juke ile aynı tarihlerde Türkiye’ye gelecek olan yeni Micra ise Nissan’ın en önemli modellerinden biri olacak. Japon üreticiyi uzun yıllardır küçük sınıfta başarıyla temsil eden Micra, yenilenen yüzü ile sınıfındaki iddiasını sürdürmeye devam edecek.

21/35

22/35

23/35

Peugeot’nun yeni amiral gemisi modeli 508, 407 ile 607 modellerinin arasında konumlandırılarak markanın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacak. 2011 yılının ikinci çeyreğinde yollara çıkacak olan 508’de dizel hibrid motor seçeneği de bulunacak.

24/35

200 beygir gücündeki 1.6 litrelik turbo beslemeli motoruyla 0-100 kilometre hızlanmasını 7 saniyede gerçekleştirebilen 308 RCZ, Ağustos ayından itibaren satışa sunulacak.

25/35

Renault uzun yıllardır üst sınıfta hissettiği boşluğu Latitude ile doldurmayı hedefliyor. Daha önce Safrane ve Vel Satis ile bu sınıfta mücadele eden Renault, yeni modelini 2011 yılının ilk aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunacak.

26/35

Renault’un üstsüz modeli Megane CC de Aralık ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. 21 saniyede soyunabilen Megane CC’de ikisi bezinli üçü dizel olmak üzere 5 farklı motor seçeneği görev yapıyor.

27/35

Ibiza’nın en güçlü versiyonu Cupra da Ekim ayında Türkiye’ye gelecek modeller arasında yer alıyor. 1.4 litre 180 beygir güç üreten Cupra’nın daha sportif aksesuarlarla donatılmış Bocanegra versiyonu da aynı tarihlerde yollara çıkacak. Ibiza’nın station versiyonu olan Ibiza ST de fuarın ardından showroomdaki yerini alacak.

28/35

Japon üreticinin D segmentinde mücadele etmek üzere geliştirdiği modeli Kizashi, Kasım ayına doğru Türkiye’de satışa sunulacak. Kizashi, 4 kapılı coupelere yakın çizgileriyle dikkat çekiyor.

29/35

Subaru’nun D segmentindeki temsilcisi Legacy, eylül ayından itibaren station versiyonuyla da tercih edilebilecek. Ayrıca aynı tarihlerde markanın en güçlü modeli Impreza WRX STI da ralli dünyasında efsane haline gelen sedan kasa tipine kavuşacak.

30/35

Tata’nın B segmentindeki temsilcisi Indica da yenilenerek Indica Vista olarak 2011 yılı başında yollara çıkacak. Daha Avrupai bir görünüme kavuşan araçta benzinli ve dizel motor seçenekleri görev yapacak

31/35

32/35

Alman üreticinin kompakt sedan sınıfındaki başarılı temsilcisi Jetta da 9 santimetre uzayan boyu, yenilenen tasarımı ve artan kalite özellikleriyle Ekim ayından itibaren yollardaki yerini alacak. Araçta 4 benzinli bir de dizel motor seçeneği görev yapacak

33/35

2010 yılının otomobili seçilen Polo’nun en hızlı versiyonu Polo GTI Ekim ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Araç, 1.4 litre 180 beygir gücündeki motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 6.9 saniyede gerçekleştiriyor.

34/35

Autoshow fuarı ile birlikte satışa sunulacak olan Touran, platformunu paylaştığı Golf’e benzer bir tasarımla şekillendirilmiş. Touran’da 1.4 litre benzinli ve 1.6-2.0 litrelik dizel motorlar görev yapacak.

35/35