Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Çikolatanın 11 faydası

Çikolata Kalp Sağlınıza Faydalıdır 2011'de yapılan bir araştırmaya göre çikolata yemek kalp rahatsızlıkları riskini %37 düşürüyor.

1/11

Çikolata Sizi Zayıflatır Geçmiş yıllarda yapılan araştırmalara göre, bolca çikolata tüketen insanların beden kitle endeksleri düşük oluyor.

2/11

Çikolata Erkeklerin Felç Riskini Azaltır Araştırmalara göre 10 yıl içerisinde, haftada 63 gram çikolata yiyen erkeklerin, hiç yemeyenlere göre %17 daha az felç geçirme riski bulunuyor.

3/11

Çikolata Hafızanızı Güçlendirir İtalya'da ki araştırmacılar, bunamanın erken evrelerindeki yaşlı insanlar üstünde yaptıkları deneylerde, çikolata yiyenlerin daha iyi hafızaları olduğunu kanıtladı.

4/11

Çikolata İştahınızı Kapatır Herhangi bir şey yediğinizde iştahınızın kapanması normal. Araştırmalar 100 gram kaliteli çikolata yiyen erkeklerin yedikten sonra hiç aç olmadıklarını, orta kalitede çikolata yiyenlerin ise az acıktıklarını gözlemledi.

5/11

6/11

Çikolata Cinsel İsteklerinizi Arttırır. Başta Aztekler olmak üzere çoğu insan çikolatanın güçlü bir afrodizyak olduğuna inanıyordu. Etkileri fiziksel olmasından ziyade zihinsel, yine de işe yaradığı kesin.

7/11

Çikolata Matematiğinizi Geliştirir Biraz zalimce yapılan bir araştırmaya göre, sıcak çikolata yedikten sonra matematik problemi çözen insanlar, yemeyenlere göre daha başarılı oldu.

8/11

Çikolata Daha Az Öksürmenizi Sağlar Çikolatanın içinde "theobromine" isimli bir madde, öksürme reflekslerinizi bir miktar kısıtlıyor.

9/11

Çikolata Sizi Neredeyse Ölümsüz Yapar Harvard mezunları üzerinde yapılan 60 yıllık bir çalışma, çikolata yiyenlerin yemeyenlere göre yaklaşık bir yıl daha fazla yaşadığını gösterdi.

10/11

Çikolata Size Nobel Ödülü Kazandırır New England Journal of Medicine isimli Amerika bilim dergisinin araştırmasına göre, çikolata tüketimi yüksek olan ülkelere daha fazla nobel ödülü gidiyor. Dolayısıyla çikolata yemeye başlayın ve durmayın !

11/11