Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Damat 15, gelin 14 yaşında

"Telefonum çaldı. Arayan bir arkadaşımdı. Gazze'de gerçekleşecek bir düğünün fotoğraflarını çekmek isteyip istemeyeceğimi soruyordu. Pek ilgilenmediğimi söyledim. 'Damat 15, gelin ise 14 yaşında' dedi. Hemen hazırlanıp yanına gittim."

1/12

Reuters fotoğrafçısı Muhammed Salem, 14 yaşındaki gelin Tala ve 15 yaşındaki damat Ahmed Soboh ile tanışmasını bu şekilde anlatıyor.

2/12

Fotoğrafçı Salem, Gazze Şeridi yakınlarında bulunan Beyt Lahya'ya düğünden bir gün önce vardığında Ahmed'in yakınları tarafından omuzlarda taşındığını gördüğünü, uzaktan damadın o olduğunu anlasa da bir türlü inanamadığını söylüyor.

3/12

Düğünden bir gün önce gerçekleştirilen eğlencelerde arkadaşlarıyla oynayan Ahmed'i, ertesi gün ise annesinin yanında tören için hazırlanırken buluyor.

4/12

"Ahmed'i düğünü için hazırlayan annesi ile birlikte görüdüğümde, engel olamadığım bir düşünce belirdi kafamda. Annesi oğlunu sanki düğünü için değil de, okula göndermek üzere hazırlıyor gibi gözüküyordu."

5/12

"O, kırık bir aynada saçlarını düzeltirken farkettim, aile oldukça fakir durumdaydı. Ahmed ve müstakbel eşi Tala, 3 odalı evi 9 kişiyle paylaşıyordu..."

6/12

"2009 yılında İsrail tarafından gerçekleştirilen bir hava saldırısı sırasında evlerinde hasar oluşmuş ve hala onarılmamıştı..."

7/12

Daha sonra tören için hazırlanan gelin, Muhammed Salem gitmeden önce, Ahmed ile bir kare fotoğraf çektirmek istemiş.

8/12

Salem o anı şöyle anlatıyor: "Birkaç saat sonra eşi olacak olan Ahmed'e dönerek 'haydi gülümseyelim de fotoğrafımızı çeksin' dedi ve poz verdi. Ancak duvağını çıkarmayı unutmuştu..."

9/12

Damat 15, gelin 14 yaşında

10/12

Damat 15, gelin 14 yaşında

11/12

Damat 15, gelin 14 yaşında

12/12