Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine hız verdi

İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfalt, temizlik ve altyapı çalışmalarına hız verdi.

1/14

DBP'li belediye başkanı Gültan Kışanak'ın tutuklanmasının ardından Kaymakam Cumali Atilla'nın göreve başlamasıyla, Diyarbakır'da cadde ve sokaklar her gün temizlenmeye, caddeler de asfaltlanmaya başladı.

2/14

Merkez Yenişehir ilçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde esnaf Mahmut Balık, büyükşehir belediyesine görevlendirilen Atilla'nın, Diyarbakır için güzel hizmetler yapacağını söyledi.

3/14

Kentin yıllardır hizmete hasret kaldığını belirten Balık, şunları kaydetti:

4/14

"Bu çalışmaları gördüğümüzde seviniyoruz. Çünkü bu memleketin güzellikleri hak ettiğini düşünüyorum. Bu memleket için herkes sağduyulu olsun.

5/14

Diyarbakır'da bazı yanlışlar yapıldı. Siyasi olarak insanlarımız yanlış yönlendirildi. Bu yanlışlardan dolayı bazı gerçekler görülmedi. Yanlışlardan dönmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu çalışmalar doğruları görmeye vesile olacaktır."

6/14

Erkan Ayaydın ise görevlendirilen Cumali Atilla için hayırlı olması temennisinde bulunarak, daha önce hizmetlerin yeterli düzeyde verilmediğini söyledi.

7/14

"Caddelerimiz berbat bir haldeydi. Şimdiye kadar cadde ve kaldırımlarda hiçbir temizlik yapılmadı.

8/14

İnşallah bundan sonra en güzeli yapılır." ifadelerini kullanan Ayaydın, şöyle konuştu:

9/14

"Yazıklar olsun ki bu caddeler şimdiye kadar bu haldeydi. Kokudan pencerelerimizi açamıyorduk.

10/14

İnşallah bundan sonra güzel şeyler olur ve caddelerimiz temizlenir. Hiç kuşkum yok ki güzel çalışmaları yapılacak.

11/14

Şimdiye kadar Diyarbakır'da hiçbir çalışma yapılmadı ama yeni belediye başkanımızın güzel çalışmalar yapacağına inanıyoruz."

12/14

Kayyum atanmadan önce Diyarbakır sokaklarında çöp dağları oluşmaya başlamıştı.

13/14

Bir esnaf hizmet yapmak yerine izinsiz gösteri düzenleyen HDP'lilere "Şov yapmayın. Bu memleketin asıl sahibi benim" diyerek tepki göstermişti.

14/14