Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünden bugüne ünlülerin inanılmaz değişimi

Neydiler ne oldular? Milyonlarca hayranı olan ünlüler bakın yıllar içinde nasıl değişti.

1/100

Bir zamanlar türkülere getirdiği yorumla müzik piyasasına damgasını vuran Hatice.

2/100

Önceleri kısa ve koyu renk saçlarıyla mütavazi bir görünüm sergiliyordu Hatice.

3/100

Ama sonra saçlarını uzatıp sarıya boyattı ve albüm tanıtımlarında daha iddialı pozlar vermeye başladı.

4/100

Bu da Ebru Yaşar'ın müzik piyasasına ilk adım attıı dönemdeki görüntüsü.

5/100

Ebru Yaşar da zaman içinde sık sık görüntüsünü değiştirdi.

6/100

Hatta bir ara saç rengini açtırdı.

7/100

Bu da Yaşar'ın son hali.

8/100

Aşkın Nur Yengi, ilk olarak Sezen Aksu'nun güzel sesli vokalisti olarak adını duyurdu. 1986 yılında Harun Kolçak'la birlikte 'Haydi söyle' adlı şarkıyla Eurovizyon Şarkı Yarışması'nın Türkiye elemelerine katıldı. 1987 Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nda 'Yeniden', 1988 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Portakal çiçeği', 1989 Çeşme Müzik Festivali'nde 'Artık Hiç Ağlama' adlı şarkılarla uluslararası platformlarda birincilik ödülleri kazandı. 1990 yılında Sevgiliye adlı ilk abümü ile iki milyon tiraj yaparak, son dönemde çıkan ilk başarılı genç sanatçı olarak adını duyurdu.

9/100

Sonraki yıllarda Hesap ver, Sıramı bekliyorum, Karaçiçeğim, Haberci, Aşk kazası, Rafet El Roman ile Peşindeyim single'ı, Aşkın Nur Yengi 2002 ve son olarak Yasemin Yağmurları adlı abümleri yaptı. Almanya, Belçika, İngiltere, İsviçre, İsveç, Hollanda, ABD gibi birçok ülkede sayısız turneye çıktı. Malta ve İngiltere'de klipler çekti. Son olarakta 2007 yılının ilk 4 albümü 'Sevgiliye Hesap Ver, Sıramı Bekliyorum, Karaçiceğim' albümlerinden seçilmiş 13 şarkılık Best of Aşk'ın Şarkıları albümünü yapmıştır. Başarılı albümleriyle sürdürdüğü müzik kariyerinin yanısıra değişik projelerde de yer aldı. 1980'li yıllardan bu yana birçok reklam müziği seslendirdi. Kurtuluş adlı belgeselde Atatürk'ün akrabası Fikriye hanımı canlandırdı ve jenerik müziğini yorumladı.

10/100

2001 yılında Levent Kırca ve ekibiyle birlikte Kadıncıklar adlı oyunda tiyatro sahnesiyle tanıştı. Aynı yıl yine Levent Kırca ve ekibiyle birlikte Olacak O Kadar Televizyonu adlı güldürü programında rol aldı ve programın müzik direktörlüğünü üstlendi. Cesur Kuşku ve Bayanlar Baylar adlı dizilerde, Zeki Alasya, Mehmet Ali Erbil gibi oyuncularla birlikte Ömerçip filminde rol aldı. Rafet El Roman'la pek çok yerde konser verdi. Sezen Aksu'nun en değerli öğrencilerinden biridir. Bu yüzden zamanında çok başarılı olmuş, Türk Pop Müziği'nin ihtiyaç duyduğu yeni kan olarak büyük hayranlık topladı. 38 yaşında olan Yengi, ünlü aktör Haluk Bilginer'in eşi ve minik Nazlı'nın annesi.

11/100

1990 sonrası pop müzikteki patlamanın ardından bugüne kalan birkaç isimden biri Bendeniz.

12/100

İlk olarak “Ya Sen Ya Hiç” şarkısı ile adını duyuran sanatçı, sonrasında Harun Kolçak ile yaptığı düetlerle adından söz ettirdi.

13/100

Uzun süren sessizliğini ‘Olsun’ albümü ile bozan Bendeniz, hem şarkılarını hem de tarzını yeniledi.

14/100

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nde okurken radyoculuğa merak saran Beyaz, Number 1 FM’deki programı ile şöhret kapısını araladı.

15/100

İstanbul’da ulusal bir kanaldan aldığı teklif ile mesleğe profesyonel giriş yaptı. Çeşitli televizyon kanallarında sunuculuk yaparak yıldızını parlatan Beyaz sonrasında Kanal D’de kendi ismi ile sov programı yapmaya başladı.

16/100

O şimdi Türkiye’nin en büyük şovmenlerinden biri…

17/100

Şüphesiz Türkiye’nin en komik adamı olan Cem Yılmaz’ın yıldızı Leman Kültür’de başladığı stand-up serüveni ile parladı.

18/100

Tek kişilik gösterileri ile izleyicileri gülme krizine sokan Cem Yılmaz, bir çok komedi filmine de imzasını attı.

19/100

Çevirdiği reklam filmleri ile ekranların gülümseten adamı Cem Yılmaz daha uzun yıllar adından söz ettirecek gibi.

20/100

Ceylan, küçük yaşında şöhretle tanışan ünlülerden biri. İlk kez sahneye 7 yaşında ve Almanya’da çıktı. 1983 yılında katıldığı müzik yarışmasında birinci oldu.

21/100

1984 yılında Türkiye’ye dönen Ceylan , ilk kasetini çıkardı. Şarkıları ve oynadığı sinema filmleri ile kısa sürede ünlendi. Genç yaşında evlendi ve anne oldu.

22/100

Ancak bu evlilik mutlu sonla bitmedi. Ceylan ardı ardına çıkardığı albümleri ve çalkantılı aşk ilişkileri ile adından söz ettirdi. Şimdilerde kendi isminde şov programı sunuyor.

23/100

Ceylan, müzik dünyasının görüntüsünü en sık değiştiren ünlülerinden.

24/100

Demet Akalın 1990 sonrasında Mayo güzeli seçilerek şöhret kapısını araladı. Sesinin güzelliğini fark eden Akalın, mankenliğin yanı sıra sahne çalışmaları yapmaya başladı. Sebebim adlı ilk albümünü çıkarttıktan sonra mankenliği bırakarak profesyonel müzik yaşamına adım attı.

25/100

Demet Akalın hem şarkıları hem de İbrahim Kutluay ile yaşadığı aşkla magazin gündemini uzun süre meşkul etti. 4 yıllık ilişkisini noktaladıktan sonra adı bir çok isimle aşk dedikodularına karışan Demet Akalın, Oğuz Kayhan ile sürpriz bir şekilde nikah masasına oturdu.

26/100

Bu ilişkisinde de mutluluğu bulamayan güzel şarkıcı, şimdilerde yaz aylarına damga vuran albümleri ile gündemde…

27/100

Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ile yaşadığı aşkla magazin gündeminin birinci sırasına yerleşen Deniz Seki, tesadüfler sonucu Melih Kibar ile tanıştı ve reklam filmlerini seslendirmeye başladı. Daha sonra Kenan Doğulu, Zuhal Olcay ve Yaşar başta olmak üzere bir çok şarkıcıya vokalistlik yaparak yoluna devam etti.

28/100

Deniz Seki, kendisini şarkı söylemeye hazır hissettiği anda, POP-SHOW 95 Şarkı yarışmasına katıldı ve kendi yazdığı şarkı sözü ile 1. oldu. 1997 yılında çıkarttığı ‘Hiç Kimse Değilim’ albümü ile müzik dünyasında tanınan bir isim haline geldi.

29/100

Baştan sona kendi şarkılarından oluşan albüm, Deniz Seki’nin besteci kimliğini de ortaya çıkardı. Meslek hayatı boyunca bir çok albüm ve şarkıya imza atan Seki, şu sıralar uyuşturucu kullanmak ve temin etmek suçundan cezaevinde..

30/100

Ebru Yaşar, müziğe duyduğu ilgi sayesinde küçük yaşlarda sahne hayatı ile tanışan ünlülerden… 1995 yılında yakınlarının teşvik etmesi ile ‘Bu Sahilde’ isimli ilk albümü çıkardı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı bir anda Top 10 listelerinde zirvenin sahibi oldu.

31/100

Gün geçtikçe yıldızı parlayan şarkıcı İDOBAY Müzik Yapım’a transfer oldu. İdobay Etiketi ile çıkardığı Seni Anan Benim İçin Doğurmuş albümü ile müzik dünyasında bir kez daha fırtınalar estirdi.

32/100

Ancak bu birliktelik uzun sürmedi. Uzun süren sessizliğini İsmail YK ile düet yaptığı ve albüme de adını veren ‘Seviyorum Seni’ şarkısı ile bozan Yaşar, geçen zamanda sadece şarkılarını değil görüntüsünü de baştan sona yeniledi.

33/100

1974 doğumlu Ebru Gündeş, geçimini konfeksiyonda çalışarak sağlıyordu. Bir gün Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. Sahne çalışmalarına başlamadan önce Emel Sayın’a vokalistlik yaptı. 1993 yılında prodüktörlüğünü Selçuk Tekay’ın, aranjörlüğünü ise Özkan Turgay’ın yaptığı ilk albümü ‘Tanrı Misafiri’ni çıkardı.

34/100

Bu albümle yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra bir çok ödülünde sahibi olmasını sağladı. Ebru Gündeş, sonraki yıllarda çıkardığı albümleri ile de satış rekorlarını zorladı. 2000 yılında Dön Ne Olur albümünün tanıtımı sırasında basın mensuplarının karşısında beyin kanaması geçiren Gündeş, sahnelerden bir süre uzak kaldı.

35/100

Popstar Alaturka yarışmasında jüri üyeliği yapan Ebru Gündeş, programın yapımcısı ve sunucu Osman Tan ile aşk yaşadı. İlişkisinde mutluluğu bulamayan sanatçı, şimdi son albümü ile gündemde…

36/100

İlk bestesini 16 yaşında yapan Gülşen, liseyi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’ne girdi. Konservatuara eş zamanlı olarak İstanbul’da çeşitli gece kulüplerde sahne aldı. Bir akşam Özkan Turgay tarafından keşfedildi ve albüm teklifi aldı.

37/100

1996 yılında ilk albümü ‘Be Adam’ı çıkardı. İyi bir çıkış yakalayan Gülşen, müziğe üç yıl ara verdikten sonra 1999 yılında Erkeksen, isimli ikinci albümünü yayınladı. ‘Of Of’ albümü ile adeta yeniden doğan Gülşen’in, önce Erol Köse, sonrasında Reha Muhtar ile yaşadığı çalkantılı ilişkiler magazin gündemine bomba gibi düştü.

38/100

Özel hayatı hakkında suskun kamayı tercih eden sanatçının son albümü ilgi görmemiş olsa da öncelerde yaptığı iddialı albüm ve şarkılar Gülşen’i ayakta tutmaya yetiyor.

39/100

Çocukluk yıllarından itibaren dansa büyük ilgi duyan Hakan Peker, Seyyal Taner ve Deniz Erkanat’ın dansçısı olarak profesyonel çalışmalara başladı. 1981 yılında Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. Hakan Peker, artık dans denince ilk akla gelen isimlerden biriydi ancak onun asıl hayali şarkıcı olarak ismini duyurmaktı. 1989 yılında ilk albümü Bir Efsane’yi çıkardı. Albümle aynı ismi taşıyan şarkısı döneme damgasını vurdu.

40/100

Ardından çıkardığı Camdan Cama albümü ile başarısını perçinleyen Peker, kendi prodüksiyon şirketini kurdu. Erhan Güleryüz,Burak Kut, Özlem Tekin , Hakan Peker’in müzik dünyasına kazandırdığı isimlerden…

41/100

Hakan Peker 2000 yılında çıkardığı İllaki albümü ile yılın en çok satan albüm rekorunun da sahibi oldu. Müzik yaşamı boyunca sayısız şarkıya imza atan Hakan Peker 45 yaşına gelmiş olmasına reğmen, genç görünümünden hiçbir şey kaybetmedi. O müzik dünyasının yaşlanmayan yüzü…

42/100

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Hande Ataizi , 1996 yılında çekilen ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filmi ile şöhret kapısını araladı ve o yıl Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı.

43/100

Cesur pozları ile uzun süre adından söz ettirdi. Hande Ataizi, Cem Davran ile İki Kere Kiki isimli şov programını sundu.

44/100

Programa konuk olan Sevda Demirel ile arasında yaşanan polemik ve Hande Ataizi’nin yediği tokat televizyon dünyasının unutulmaz bir anı olarak hafızalarda yer etti.

45/100

Bir giyim mağazında tezgahtar olarak çalışırken Hülya Avşar tarafından keşfedildiğini her fırsatta dile getiren Hande Yener, ünlü sanatçının aracı olmasıyla Sezen Aksu ile tanıştı. Müzik hayatına Sezen Aksu’ya vokal yaparak başlayan Hande Yener, 1993 yılında vokalistliği bırakarak Erdem Siyavuşgil’den şan dersleri almaya başladı.

46/100

2000 yılında ilk albümü ‘Senden İbaret’i çıkardı. Ardından Hande Yener Extra ve Sen Yoluna Ben Yoluma albümlerini çıkaran Hande Yener, başarı grafiği yükseldi

47/100

Albüm satışları ile bir anda zirveye yerleşen Yener, sonraki yıllarda tarzını yeniledi ve pop müzikten elektro müziğe geçiş yaptı. Hande Yener giyim tarzı, dansları ve şarkıları ile en çok konuşulan isimlerden…

48/100

1990'lı yılların pop müziğine damgasını vuran ünlülerden biri de Harun Kolçak. Türk sinemasının ustalarından Eşref Kolçak'ın oğlu olan Harun Kolçak, profesyonel müzik hayatına Erkin Koray ile çalışarak başladı. Daha sonra caz müziğine yöneldi ve Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışan ve deneyimini artıran sanatçı, bir çok ünlü ismin de yer aldığı Onno Tunç Orkestrası'na katıldı.

49/100

Burada, yedi yıl boyunca bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Orkestranın dağılmasının ardından bir süre vokalist olarak çalıştı. İlk önemli çıkışını 1991 yıllarda Onno Tunç ile çalıştığı Gir Kanıma isimle albümle yaptı. Bunu En Büyük Aşk ve Yanımda Kal adlı albümleri takip etti.

50/100

Daha sonra hazırladığı Teslim Oldum albümünde pop rock tarzını seçerek müzikseverlerin dikkatini çekti. Harun Kolçak, sadece bir müzisyen olarak değil vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu olarak da tanınıyor. Meditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm Kolçak'ın müzik dışındaki ilgi alanları.

51/100

İzel, müzik dünyasında Ercan Saatçi, ve Çelik Erişçi ile kurdukları İzel-Ercan-Çelik grubu ile tanındı. 1992 yılında üçlünün çıkardığı ‘Özledim’ albümü yılın en çok satan çalışması oldu.

52/100

İzel, 1993 yılında ‘Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda birinci olduktan sonra yoluna yalnız devam etti ve ilk solo albümü Adak’ı çıkardı. Sonraki yıllarda gelen albümleriyle , özellikle de Çelik imzası taşıyan Kızımız Olacaktı şarkısı ile hayran kitlesi bir hayli arttı.

53/100

İzel şimdilerde Türkiye’nin en iyi kadın yorumcularından biri olarak kabul ediliyor.

54/100

Kenan Doğulu adını 90’lı yıllarda duyuran ünlülerinden. Ünlü müzisyen Yurdağer Doğulu'nun oğlu, aranjör Ozan Doğulu'nun da kardeşi olan Kenan Doğulu, 1993'te çıkardığı Yaparım Bilirsin albümüyle piyasanın kozunu dumana kattı.

55/100

Doğulu'yu 90'lı yılların gençleri hemen ağza takılan şarkılarının yanısıra uzun dalgalı saçlarıyla da hatırlar.

56/100

Doğulu, Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda da temsil etti.

57/100

Sertab Erener'in eski eşi olan Levent Yüksel de Türk pop müzik dünyasına Sezen Aksu'nun kazandırdığı yıldızlardan. Türkiye bu güzel sesli genç adamı 1993 yılında Med Cezir albümüyle tanıdı. Sesi kadar yorumu da dikkat çekici, kayıtsız kalınamayacak türdendi. 1997 yılında çıkardığı Bi Daha single'ıyla o yılın en çok satan şarkıcısı oldu. Ancak ertesi yıl çıkardığı Adı Menekşe albümünde bekleneni veremedi ve kariyerinin en kötü albümünü yaptı

58/100

Bu albümden sonra 3 yıl ara verdi ve Aşkla albümüyle geri döndü. 2004 yılında çıkardığı Uslanmadım albümüyle eski günlere dönüş sinyalleri verdi ve bu albümde Orhan Gencebay'ın şarkısı Yarabbim'i okudu. Bayan sanatçıların seslendirmiş olduğu eski şarkıları yorumladığı 2006 yapımı Kadın Şarkıları albümü büyük beğeni topladı.

59/100

Mahsun Kırmızıgül, sanatçı olma hayali ile İstanbul’a geldi. Üniversite sınavlarına girerek İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümünü kazandı.

60/100

Okul döneminin ardından 8 amatör albüm yaptı. 1993 yılında çıkardığı ‘Alem Buysa Kral Benim’ albümü ile müzik dünyasına bomba gibi düştü.

61/100

1994 yılında Prestij Müzik Yapım Şirketi’nin üçüncü ortağı oldu. 1999 yılında çıkardığı Yıkılmadım albümü ile satış rekorları kırdı. Müzik yaşamı boyunca sayısız şarkıya imza atan Mahsun Kırmızgül, son dönemde kendi yazıp yönettiği ve gişe rekorları kıran sinema filmleri ile gündemde…

62/100

Muazzez Ersoy, ilk olarak 1982 yılında İstanbul Pembe Köşk gazinosunda assolist olarak sahneye çıktı. 1989 yılında Cahit Ünyaylar ile çalışmaya başlayan sanatçı ilk albümü ‘Seven Olmaz Ki’ yi çıkardı.

63/100

Ardından çıkardığı ‘Her Şeyim Sensin’ İsimli albümü ile müzik piyasasındaki yerini sağlamlaştırdı. Söylediği nostaljik şarkılar sayesinde ‘Taçsız Kraliçe’ ünvanını alan Muazzez Ersoy’un 12 albümden oluşan ‘Nostalji’ serisi ile daha önce görülmemiş bir rekora imza attı.

64/100

1998 yılında dönemin cumhurbaşkanı Cumhur Başkanı Süleyman Demirel tarafından ‘Devlet Sanatçılığı’yla ödüllendirildi.

65/100

Nadide Sultan, ‘Konyalım’ şarkısı ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Fiziğini ortaya koyan sahne kıyafetlerini tercih eden şarkıcı kısa sürede ünlendi.

66/100

Bir dönem Hakan Altun ile aşk yaşayan Nadide Sultan’ın bu birlikteliği hüsranla sonuçlandı. Ayrılık sonrası derin bir sessizliğe büründü. 2004 yılında sürpriz bir şekilde Murat Sakaryalı ile nikah masasına oturdu.

67/100

Ancak bu ilişkisinde de mutlu olamadı. Şimdilerde konservatuar da okuyan ve albüm çalışmalarıyla uğraşan Nadide Sultan’ın tarzı ilk çıktığı yıllara oranla bir hayli değişti.

68/100

Çocukluk yıllarından beri müziğe ilgili olan Özcan Deniz ilk albümünü Almanya’da çıkardı. Yaşar Yağmur Aracılığı ile Hilmi Topaloğlu ile tanıştı.

69/100

Türkiye’ye dönüş yapan Deniz, burada ‘Meleğim’ isimli albümü çıkardı. Verdiği konserler ile geniş bir hayran kitlesine sahip oldu.

70/100

2003 yılında Seymen Ağa karakterini canlandırdığı Asmalı Konak dizisi ile şöhretin zirvesine yükseldi. Sonrasında Haziran Gecesi, Aşk Yakar isimli tv dizilerinde rol aldı.

71/100

Gerçek adı Aysel Gönülaçar olan şarkıcı asıl çıkışını 1980’li yıllarda yaptı. 1987 yılında Rıdvan Kılıç ile evlendi.Bu evlilik yalnızca 6 ay sürdü. bulamadı.

72/100

1990 yılında Sinan Engin ile evlenen Seda Sayan’ın bu evlilikten Oğulcan ismini verdiği bir oğlu oldu. Sinan Engin ile olan evliliğinde de aradığı mutluluğu bulamayan sanatçının adı başta Mahsun Kırmızıgül, Nihat Doğan olmak üzere bir çok kişiyle aşk dedikodusuna karıştı

73/100

Bir süredir sabah kuşağında kadın programı yapan Seda Sayan son olarak kendisinden 23 yaş küçük olan Onur Şan ile evlendi.

74/100

90'larda kocaman, beyaz şapkasıyla ekrana çıkıp "bum bum bum, daldan hop dala uçtum, sonunda bir dala kondum, nedir bu daldaki durum" diye şarkı söyleyen bu genç kadın milyonlarca kişinin dikkatini çekti.

75/100

Bu ilginç görünümlü kadın aslında mimarlık eğitimi alan Seden Gürel'di. Aynı zamanda ünlü bir besteci ve aranjör olan Aykut Gürel'in de eşi. "Bir Yudum Sevgi" adlı ilk solo albümünü 1992 yılında çıkaran Gürel'in ikinci albümü Aklımı Çelme bundan tam iki yıl sonra geldi.

76/100

İlerleyen yıllarda Muhtemelen, Hesaplaşma, Bir Kadın Şarkı Söylüyor albümlerini çıkaran Gürel, 2005 yılında da Maia albümüne imza attı. Gürel sen son geçen yılın başlarında hazırladığı Bir Nefes albümüyle hayranlarının karşısına çıktı.

77/100

Eski DJ’lerden Serdar Ortaç, Karabiberim şarkısının klibiyle müzik dünyasına kelimenin tam anlamıyla 'fırtına gibi' girdi.

78/100

Epey bir süre uzun saçları ve el değmemiş kaşlarıyla sahneye çıktı. Aradan geçen yıllar içinde Ortaç önce saçlarını kestirdi sonra da yüzünde bazı değişiklikler yaptırdı.

79/100

Ortaç, bugün şarkıları en çok çalınan müzisyenlerden biri.

80/100

Sezen Aksu okulunun Yengi'den sonraki en ünlü yıldızlarından biri Sertab Erener. Önce Aksu'nun vokalistiydi sonra kendi kanatlarıyla uçmaya başladı. 1992 yılında 'Şşşt, şşt sakin ol, sinirlerine hakim ol' dilerek hayatımıza girdiğinde henüz 28 yaşında gencecik bir şarkıcıydı Erener. İki yıl sonra Lal ve 1996'da çıkardığı Sertab Gibi ile müzikseverlerin kalbinde yer edindi. Bu arada Sertab Erener benzersiz sesi sayesinde birçok uluslararası isimle birlikte düet yapma imkanı da buldu

81/100

Jose Carreras ile klasikte de başarılı olabileceğini gösterdi. Sanatçı 1999 yılında dördüncü albümü "Sertab"ı çıkardı. Aynı dönemde Ricky Martin, Sertab'la yaptığı düete albümünün Ortadoğu baskısında yer verdi. 2000 yılında "Voice Mail" grubu ile "Zor Kadın" adlı şarkısını Akapella (müzik eşliği olmadan) tarzında söyledi ve dünya listelerinde şans aradı.

82/100

Aynı yılın yaz aylarında çıkan "Bu Yaz" adlı single'da Ricky Martin ile söylediği "Private Emotion" ve Yunan sanatçı Mando ile yaptığı "Aşk/Fos" adlı düetlere yer verdi. 2003 yılında "Everyway That I Can" ile Türkiye'ye Eurovision birinciliğini getiren Erener hala sesiyle milyonlarca kişinin kalbini fethetmeyi sürdürüyor.

83/100

Sezen Aksu, ilk sahne çalışmasına 1976 başladı. 1977'de Allahaısmarladık adlı ilk albümünü yayımlayan sanatçı, albümdeki "Kaç Yıl Geçti Aradan" adlı şarkısıyla döneme damga vurdu

84/100

1978'de ikinci albümü Serçe'yi yayımlayan Aksu, başrolünü Bulut Aras'la paylaştığı bir Atıf Yılmaz filmi olan Minik Serçe'de oynadı. Sanatçı, daha sonra 10 Temmuz 1981'de Sinan Özer iler evlendi. 1981 yılında Mithat Can Özer'i dünyaya getirdi.

85/100

Sezen Aksu sadece 90’lı yıllara damga vurmakla kalmadı ,Sertab Erener, [[Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Levent Yüksel, Işın Karaca, Hande Yener, Yıldız Tilbe gibi birçok ismi müzik piyasasına kazandırdı .

86/100

Sibel Can'nın müzikle tanışması küçük yaşlarda oldu. Henüz 13 yaşındayken, gelen teklif üzerine Viyana'da oryantel olarak sahneye çıkmaya başladı.

87/100

Tesadüfler sonucu Nükhet duru ile tanışan Sibel Can’ın o andan sonra bütün dünyası değişti. Maksim Gazinosu'nda ilk sahnesini aldı. Sibel Can, 1987 yılında Kervan Plak'tan ilk albümü olan "Günah Bize"yi çıkarttı. Albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı.

88/100

Selçuk Ural’ın oğlu Haran Ural ile evli olan Sibel Can, 1999 yılında bu evliliği noktaladı. 2000 yılında iş adamı Sulhi Aksüt ile ikinci kez evlendi. Neredeyse her yıl bir albüm çıkaran Sibel Can şu sıralar son albümü ve ikinci eşi Sulhi Aksüt’e açtığı boşanma davası ile gündemde.

89/100

Gençlik yıllarında Musiki Cemiyeti'nde şarkılar söyleyen Tarkan aynı zamanda düğün salonlarında da sahneye çıktı.

90/100

Ardından çıkarttığı ilk albüm olan 'Kıl oldum abi' ile zirvenin sahibi oldu.

91/100

Sonraki yıllardan satış rakamları milyonlara ulaşan albümler yapan Tarkan , artık dünya çapında tanınan bir star...

92/100

Bir gece çalıştığı kulübe gelen Sezen Aksu ile tanıştı ve onun daveti üzerine İstanbul'a gelerek vokalisti oldu. Aydın Oskay'la anlaşarak "Delikanlım" isimli şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümüyle müzik piyasasına oldukça iyi bir giriş yaptı.

93/100

Albümünde yer alan şarkıların kendi imzasını taşıyor olması Yıldız Tilbe’yi farklı bir konuma taşıdı.Tarkan, Deniz Seki, Gülben Ergen, İbrahim Tatlıses başta olmak üzere bir çok ünlü isme, kendi şarkılarını verdi…

94/100

Her yaptığı olay olan sanatçı, giyim tarzı ile eleştiri oklarına hedef oluyor.

95/100

Bu sarışın genç kadının hangi ünlü şarkıcı olduğunu bir bakışta anlayabildiniz mi? Büyük olasılıkla bu zor oldu. Çünkü son 5 yıla damgasını vuran bu genç şarkıcı piyasaya adım attığı ilk günden bu yana öyle değişti ki deyim yerindeyse "bambaşka biri" oldu. Kim mi o ünlü şarkıcı.

96/100

Sıla Gençoğlu'ndan ya da herkesin onu tanıdığı adıyla Sıla'dan başkası değil.

97/100

İlk albümünü piyasaya çıkardığı 2007 yılından bu yana Sıla büyük bir değişim geçirdi.

98/100

Estetik operasyonla burnunu küçülten Sıla, sarı olan saç rengini de koyulaştırdı.

99/100

Böylece bugünkü görünümüne büründü.

100/100