Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünya futboluna damga vuran skandallar

Ribery, Benzema ve Govo'nun seks skandalı Futbolcuların, para karşılığı 18 yaşından küçük eskort kızlarla birlikte oldukları basına yansıdı.

1/10

Christoph Daum'un kokain olayı. Birçok futbolcu uyuşturucu kullandığını itiraf etmesine rağmen, Christoph Daum bu itirafı yapan ender teknik direktörlerden biri oldu.

2/10

Olimpik Marsilya'nın şikesi. Bernard Tapie önderliğinde başarıdan başarıya koşan Marsilya, Fransa liginin son haftasında Valenciennes ile oynanan karşılaşmanın kulüp başkanı tarafından satın alınmasının ortaya çıkmasıyla brlikte oldukça zor günler geçirdi.

3/10

Wayne Rooney'nin dadısı - Wayne Rooney'nin son seks skandalı ilkini gölgede bırakacak cinsten.

4/10

Terry'nin Wayne Bridge’in kız arkadaşıyla ilişkisi John Terry ve Wayne Bridge Chelsea'de takım arkadaşı ve çok yakın arkadaştılar.Terry'nin, Vanessa Perroncel ile birlikte olmasına ve onu hamile bırakmasına engel olamadı.

5/10

Almanya'daki şike skandalı - Futbolu temiz oynamaya çalışan ve kuralların korunmasına çok önem veren Almanya için Robert Hoyzer olayı tam anlamıyla felaketti.

6/10

Ronaldo ve travestiler - Bazı insanlar şanssız, bazıları da aptal olur. Ronaldo ise bu özelliklerin her ikisine de sahip. Kız arkadaşıyla ayrılan Ronaldo birlikte olmak için 3 bayanla anlaştı.

7/10

Rene Higuita ve uyuşturucu - Tartışmasız dünyanın en ilginç kalecilerinden biri olan Rene Higuita, Kolombiya'da uyuşturucu kullanıp satarken yakalandı.

8/10

İtalya'da şike skandalı - Belki de dünyada gelmiş geçmiş en büyük skandal 2006 yılında İtalya'da yaşandı. "Calcopoli" ismi verilen skandalda, maçlara atanan hakemlerin ayarlandığı ortaya çıktı.

9/10

Sir Alex Ferguson'un Beckham'a ayakkabı fırlatması - Bu belkide dünyadaki en büyük futbol skandalı değil; fakat kuşkusuz en eğlenceli olanı.

10/10