Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en sıradışı 9 modeli

İşte dünyanın en sıradışı mankenleri... 1. Tekerlekli sandalyesiyle model oldu Jillian Mercado, tekerlekli sandalye kullanan bir moda muhabiri. Moda dergisinde çalıştığı zamanlarda Diesel markasının sanat yönetmeni ile tanışır. Birkaç ay sonra bir telefon alır ve Diesel markasının reklam yüzü olması teklif edilir. Bu hoşuna gider ve kabul eder. Tekerlekli sandalyesiyle poz veren muhabir, bu reklama gelecek olan tepkilerden başlarda ürkse de hiçbir şey beklediği gibi olmadı ve reklam çok büyük ilgi gördü.

1/19

60 yıldır mankenlik yapan Daphne Selfe, çarpıcı elmacık kemikleri, zarif duruşu, uzun parlak ve gri saçlarıyla olağanüstü bir mankenlik kariyerine sahip.

2/19

İngitere'nin en eski podyum modeli, 85 yaşında Dolce&Gabbana, Tata Naka ve Michiko Koshino gibi dünyaca ünlü modacıların markalarına modellik yaptı

3/19

Şaşı gözleriyle modellikteki güzellik anlayışınu değiştirdi Moffy diğer super modellerden biraz farklı... Tabii ki hepsi gibi genç, güzel, yetenekli ve doğru vücut ölçülerine sahip. Onu diğer modellerden ayıran özelliği ise gözlerinin şaşı olması.

4/19

Çoğu genç kızın fiziki özellikleri nedeniyle model olma hayalleri suya düşüyor. Fakat Moffy'nin tek kusuru gözleri. Peki bu model olmasına engel mi? Değil.

5/19

Onun saf ve sıradışı güzelliğinden etkilenen POP Dergisi, onu derginin moda yüzü yaptı.

6/19

Dört yıl önce Afganistan'da yol kenarına yerleştirilen bir patlayıcı sonucu oluşan patlamada sağ bacağını kaybeden 24 yaşındaki Alex Minsky, bir gün spor salonunda vücut çalışırken yanına bir adam yaklaştı.

7/19

Bu kişi ünlü fotoğrafçı Tom Cullis idi. Onun atletik ve tamamı dövmeli vücudu Tom Cullis'in ilgisini oldukça çekmişti ve onu fotoğraflarını çekmek için ikna etti.

8/19

Minsky'nin fotoğrafları internette tıklama rekorları kırdı.

9/19

34 yaşındaki Amazon Eve dünyanın en uzun modelidi. Zoo dergisinin kapağında görüldüğünde modellik yapıyordu.

10/19

Daha sonra siyaset ve kişisel eğitim alanlarında çalıştı. Hayali bir Hollywood yıldızı olmaktı fakat aldığı teklifler üzücüydü. Hayalet ya da canavar olması teklif ediliyordu.

11/19

Son olarak popüler tv dizisi Hemlock Grove'da rol aldı.

12/19

Erkek modelliği yapan kadın Caset Legler, erkek giyim firmasının kadın yüzü. Keskin elmacık kemikleriyle Ford Model Ajasında erkek kadrosuna dahil oldu.

13/19

Fotoğrafçı arkadaşı Cass Bird, Muse dergisi için Caset'i tercih etti.

14/19

Dünya'nın en büyük kalçalı modeli Los Angeles'lı Mikel Ruffinelli dünyanın en büyük kalçasına sahip.

15/19

Kapılardan geçerken zorlanan Mikel, arabanın içine bile çok zor sığıyor. Fakat o artık bir model hem de 1000 $ kazançlı bir web sitesi modeli.

16/19

Genç kız kıyafetleri içinde 72 yaşında bir dede Dünya'nın ilk yaşlı erkek modeli Liu Xianping. Kadın kıyafetleriyle internette büyük bir şöhrete ulaştı.

17/19

Torununun kadın mağazasında verdiği pozlarla gündeme gelen Liu, genç kızlar için tasarlanmış pembe tonları, dantel ve şeritler içeren tatlı ve sevimli kıyafetler içerisinde kendine güveniyle reklam yıldızı oldu ve torununun mağaza satışlarını 5 kat arttırdı.

18/19

Çirkin insanlar için çirkin modeller Reklam dikkat çekici olmalıdır. Bu sebeple çirkin modeller ve garip görünümlü aktörler Londra'da bir modellik ajansında seçiliyor. Hatta bu ajansta insanlar kategorilere ayrılıyor; cüceler, caniler, ikizler gibi...

19/19