Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en tuhaf gelenekleri

Türkiye'de olduğu gibi bir çok ülkede farklı gelenek ve görenekler mevcut. İşte dünyanın en farklı gelenekleri...

1/41

HİNDİSTAN Hindistan'da, yemeğe gelen misafir yemekten sonra geğirmezse yemeği beğenmemiş olarak algılanıyor.

2/41

Bunu çok büyük saygısızlık olarak görüyorlar. Siz siz olun Hintli bir ailenin sofrasından geğirmeden kalkmayın.

3/41

Ayrıca evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki temizlik işleri dışında eğer evde bekar erkek var ise onun he türlü ihtiyacını karşılamak zorunda.

4/41

Bu, bizim eğreti gelin olayına benzese de tamamen farklıdır.

5/41

TANZANYA VE KENYA Tanzanya ve Kenya'da yaşayan Masai kabilesi üyeleri birbirlerine tükürerek selamlaşıyorlar.

6/41

Özellikle yeni doğan bebeklere lanetten ve kötü şanstan uzak durmaları için tükürürler. Büyüklerle selamlaşırken de büyüğün elini sıkmadan önce kendi ellerine tükürürler.

7/41

BREZİLYA Brezilya'nın Amazon bölgesinde yaşayan Satere-Mawe insanları, erkek çocukları için acı veren bir geleneğe sahiptir.

8/41

Erkek çocuk, erkek olmak için elini içinde bir sürü kurşun karıncasının olduğu dokuma eldivene sokup 10 dakika boyunca elini orada tutmak zorundadır.

9/41

Bu karıncanın sokması anında verdiği acı doğadaki en acı verici ısırıklardan birisidir. Erkekliğe geçme yaşına gelen çocuk bunu 20 kere belli bir süre tekrarlar.

10/41

ABD Newlyweds'de düğün merasimi tamamlandığında konuklar dağılmıyor.

11/41

Evlenen çift gerdeğe tören sırasında yere serilen hasır üstünde, konukların gözü önünde giriyor.

12/41

KOLOMBİYA Cali ve yöresinde, evlenen bir genç kızın bakire olup olmadığına, gerdek odasına giren damadın annesi, ilk cinsel ilişkiyi seyrederek tanıklık eder.

13/41

Gelin pazarı Bulgaristan’ın Mogila köyünde her yıl düzenlenen festivalde evlenmek isteyen genç kızlar, kendilerine koca arıyor!..

14/41

Ülkede her yıl düzenlenen bu festival oldukça sıra dışı…

15/41

Abartılı makyajlarıyla görücü karşısına çılan bu kızlar, evlenebilecekleri bir erkek bulmak umuduyla buraya geliyor.

16/41

Festivale gelen anneler: “Kızlarımızın diskolara gitmelerine izin vermiyoruz. Bu sebeple; buraya evlenebilecekleri birilerini bulabilmeleri için getiriyoruz” diyor.

17/41

Bu insanlar, 21'inci yüzyılın başında Avrupa'da eski adetlerini sürdüren az sayıdaki insanlardan, Trakyalı yarı göçebe kap kacak tamircisi Romanlar.

18/41

Bu yarı göçebe Romanların kimliği, erkeklerin eskiden beri yaptığı zanaata dayanıyor: tencere, tava, kazan üretimi ve onarımı. Zanaatlarını yapmak için yüzyıllardır birer ikişer Bulgar köylerine dağılan bu tamirciler, Aziz Todor pazarı gibi etkinliklerde nadiren bir araya geliyor.

19/41

Pazar, gençlerin başka Kalaycılarla ve muhtemel eşleriyle tanışmasını sağlayan az sayıdaki fırsatlardan birisi. Genç kızlarla erkeklerin yanlarında yetişkin olmadan birbirleriyle görüşmesi yasak olduğu için flört olanaksız. Topluluk dışından birisiyle evlenmek de yasak.

20/41

18 yaşındaki Hristos Georgiev, birkaç hafta sonra evlenmeyi umduğu 18 yaşındaki Donka Dimitrova'nın babasıyla başlık parası üzerinde yaptığı pazarlıkları bitirdiği için mutlu. Pazarlık 10-15 bin leva (7 bin 500- 11 bin 300 dolar) aralığında yoğunlaştı. Bu rakam ortalama bir Bulgar'ın yıllık maaşı 8 bin 400 levadan daha fazla.

21/41

Georgiev parayı Kıbrıs'ta inşaatlarda çalışarak biriktirmiş. Bulgaristan Bilimler Akademisi'nden Etnograf Velcho Krustev'e göre, "erkekler eşlerini değil onları bekaretini satın alıyor" diyor.

22/41

Ödeme, gelinin yeni ailesinden iyi muamele görmesini sağlıyor. Yine de güzelliğin bir fiyatı var. Georgiev müstakbel karısının kolayca duyacağı şekilde "Kız gerçekten güzelse, fiyat 20-25 bin levaya çıkabilir" diyor.

23/41

Çin’den oldukça tuhaf bir gelenek daha Düğün eğlencesine oldukça farklı bir boyut katan Çinliler yine şaşırttı.

24/41

Duyanları şok eden olayda gelinle damat düğünden sonra davetlilerin yanında cinsel ilişkiye giriyor.

25/41

Öyle ki davetilerden biri gelinin örtünün altında çıkardığı iç çamaşırını adeta havada kapıyor.

26/41

Çin’de gelinlere sataşmak her ne kadar bir ritüel halini almış olsa da bu gelenek şimdiye kadar yaşananlar arasında şüphesiz en tuhaf olanlardan biri…

27/41

Arizona'da patlak lastikli otomobil içinde cinsel ilişkiye girmek yasak. Kurala uymayan ön koltukta cinsel ilişkiye girmek 25, arka koltukta cinsel ilişkiye girmek 50 dolar ödüyor.

28/41

Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.

29/41

Newlyweds'de evlenen çift gerdeğe tören sırasında yere serilen hasır üstünde konukların gözü önünde giriyor.

30/41

Bosna-Hersek'te evlenme çağına gelmiş gelin adayını isteyen damat adayı, kız evine yemeğe davet ediliyor ve ailenin büyükleri ile söz konusu evlilik hakkında tartışıyorlar. Kızın aile büyükleri damat adayı hakkında bir karara vardıktan sonra kahve ikramına geçiliyor. Şekerli kahve damat adayının evlilik için uygun görüldüğü, sade olması ise damat adayının reddedildiği anlamını taşıyor.

31/41

Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretlerini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.

32/41

Bakireliğin hoş karşılanmadığı Kamchdal'da evlendiği kızın bakire olduğunu gören erkek, kayınvalidesine “kızının yetişmesinde ihmalkar davrandığını” için sitem ederdi.

33/41

Tibet'te misafir uğurlanırken ona dil çıkarmak şarttı.

34/41

Avustralyalı Kamilaroiler cesur bir insanın kalbini ve ciğerlerini, Filipinlerde yaşayan Efugaolar ise öldürdükleri düşmanın beynini emerlerdi.

35/41

Zulular 'düşmana gözlerini kırpmadan bakabilme gücünü kazanabilmek için' düşmanlarının alnının ortasını ve kaşını, Çinliler ise idam edilen ünlü haydutların safrasını yerlerdi.

36/41

Yeni Gine yerlileri, misafirlerini uğurlarken inlemelerle birlikte bütün bedenlerini çamura buluyorlardı

37/41

Eskimolar ve Hintlilerde misafirin yediği yemek dolayısıyla ev sahibine teşekkür etmesi, geğirmesiyle anlaşılıyordu.

38/41

Afrika'nın bazı bölgelerinde damat adayı kızı ailesinden istedikten sonra kızın ailesi teklifi kabul ederse kızlarına para ve fıstık veriyor. Gelin adayı, fıstığı damatla bölüşürken, çiftin birleşmesine yardımcı olan aracıya da bir parça veriliyor. Bu, komşulara ve akrabalara düğün daveti anlamına geliyor.

39/41

Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin cinsel ilişkiye girme ihtiyacını karşılamak zorunda.

40/41

Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.

41/41