Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ünlü ağaç tünelleri

Wisteria Tüneli - Japonya

1/24

Amerika`da bulunan meşe ağacı tüneli tarihi bir koru. Ulusal tarihi alan olarak koruma altına alınmış durumda.

2/24

Aşk Tüneli - Ukrayna

3/24

Dark Hedges - İrlanda

4/24

Milyon Yolu - Harare, Zimbabwe

5/24

New York Central Park - ABD

6/24

Oak Alley - Louisiana, ABD

7/24

Amerika'da bulunan doğal ağaç tüneli Kaliforniya eyaletinde bulunuyor. Tünel boyunca bir tane anayol ve plaj bulunuyor.

8/24

Gingko ağaç tüneli Japonya`da bulunuyor. Gingko bilibo ağaçları Japon kültüründe saygı gösterilen bir ağaç. Altı gingko ağacı hiroşimadan ötürü mücadele vermiş ve hayatta kalmaya devam ediyor. Bu yüzden mücadeleci ve umut taşıyan olarak adlandırılıyor Japonlar tarafından.

9/24

Bugün Tokyo`nun parklarında, bahçelerinde ve caddelerinde 65.000 civarında Gingko ağacı bulunuyor.

10/24

Güney Afrika`nın en büyük yeşil şehrinde on milyonun üzerinde ağaç bulunuyor. Jacarandas tüneli de Güney Afrika`da birçok ağaçtan meydana gelen tünellerden biri.

11/24

En az 49 çeşit ağacın bulunduğu Jacaranta Tüneli`ndeki ağaçların çoğu Güney Afrika yerlisi.

12/24

Muhteşem ağaçlardan oluşan bu tünel hem Johannesburg`da hem de Pretoria`da bulunuyor. 70.000 fazla mavi çiçekli tropikal ağaçlar eşsiz bir görüntü oluşturuyor şehirde.

13/24

Amerika`da bulunan ağaç tüneli sonbaharda eşsiz bir görüntüye sahip oluyor. Vermont parkta bulunan bu ağaç tünelin çevresel etkenlerden ötürü Kuzey bölgesinde yaprakların renklerinin değiştiği göze çarpıyor.

14/24

Amerika`da bulunan doğal ağaç tüneli Kaliforniya eyaletinde bulunuyor. Tünel boyunca bir tane anayol ve plaj bulunuyor.

15/24

Almanya`da Bonn şehrinde bulunan kiraz çiçeği tünelinde bahar geldiğinde tüm ağaçlar tomurcuklanıyor ve muhteşem görüntü meydana geliyor.

16/24

Yolun iki tarafında bulunan kiraz ağaçları açtığı zaman oluşan bu güzel görüntü belli bir mevsimde meydana geldiği için her zaman turist çekemiyor.

17/24

Porsuk ağacı tüneli İngiltere`de bulunuyor. Aberglasney, Wales`te bulunan en güzel bahçelerden biri. 1470 yılından beri yazarlara ilham veren bu tünel turistler için oldukça cazip mekanlardan biri.

18/24

18. yüzyıl zamanında Dyer ailesi tarafından ağaçlandırılan porsuk ağacı tüneli İngiltere`nin en eşsiz yerlerinden biri. Ağaçtan oluşan bu kemerin yapımı tam dokuz yıl sürmüş.

19/24

İngiltere`deki Siyah Çit tünelinde 300 yıldan eski ağaçlar bulunuyor. Bregagh yolu üzerinde yüzün üzerinde kayın ağacı mevcut. Yola doğru kavisli şekilde olan bu ağaçlar zaman zaman sürücüler için tehlike arz edebiliyor.

20/24

Siyah Çit tüneli, Kuzey İrlanda`nın oldukça popüler olan, turistler tarafından sıkça ziyaret edilen fotoğraf çekilmek için mükemmel bir yer.

21/24

Brezilya`da bulunan Rua Gonçalo de Carvalho tüneli, yolun her iki tarafında bulunan ağaçların birbirini örtmesi ile meydana geliyor.

22/24

Rua Gonçalo de Carvalho - Brezilya

23/24

Baobap Yolu - Madagaskar

24/24