Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Edirne'de Fenerbahçe evinin temeli atıldı

Fenerbahçe Kulübü tarafından Edirne-Havsa kara yolu üzerinde yapılması planlanan "Fenerbahçe Evi"nin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

1/10

Temel atma törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Edirne Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Cavit Alamut, dernek üyeleri ve taraftarlar katıldı.

2/10

Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, "Hedef 1 Milyon Üye" projesindeki sözün başlangıç noktasının Edirne olduğunu söyledi.

3/10

Türkiye'nin bütün şehirlerinde, tüm vatan toprağında Fenerbahçe Evi yapacaklarına dair "Hedef 1 Milyon Üye" projesine başlarken söz verdiklerini belirten Yıldırım, tesisi Mayıs 2018'de açmayı öngördüklerini ifade etti.

4/10

Fenerbahçe'nin "halk takımı" olması için aşkla çalıştıklarını anlatan Yıldırım, "Cumhuriyet, halktır. '1 Milyon Üye' projesiyle kulübe halkı getirerek, kulübün içerisine sokarak, demokrasiyi yaşatarak, kulübün büyümesini sağlamak istiyoruz. Bunda da sosyal yönden bugün burada başlangıcını yaptığımız Fenerbahçe Evi ile de destek olmak istiyoruz. Hayırlı olsun diyorum. Edirne'ye katkısı olacaktır. Fenerbahçe bir markadır. Marka değerini iyi biliyoruz. Edirne de Türkiye'nin Osmanlı'dan beri gelen büyük bir şehridir. İkisinin burada bir yerde birleşmesi, bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ve Fenerbahçelisiniz." diye konuştu.

5/10

Recep Gürkan ise hem Türkiye'nin hem de gönüllerin en büyük kulübünün Fenerbahçe olduğunu belirtti.

6/10

Fenerbahçe'nin dünya çapında bir marka, Edirne için de bir katma değer olduğunu dile getiren Gürkan, şöyle devam etti:

7/10

Gürkan, Aziz Yıldırım'a başpehlivanlara takılan altın kemerin minyatürü ile efsane başpehlivan Kel Aliço'nun heykelciğini hediye etti. Yıldırım da Gürkan'a, isminin ve Edirne'nin plaka numarasının yazılı olduğu Fenerbahçe forması verdi.

8/10

9/10