Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

El Bab'da zorlu yaşam

Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu pek çok aile kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda, su ve elektriğin olmadığı bir ortamda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

1/17

Sahip oldukları her şeyi geride bırakan yalnızca yanlarında getirebildikleri birkaç hayvanı çadırların çevresindeki arazilerde otlatan aileler, DEAŞ zulmünün bitmesi için her gün dua ettiklerini söylüyor.

2/17

Şu an yaşadıkları yerin bir nebze olsun daha güvenli olduğuna inanan aileler, DEAŞ zulmünden kaçamayarak yaşamını yitiren yakınlarının da üzüntüsünü yaşıyor.

3/17

Terör örgütü DEAŞ'ın muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmelerini istemediğini belirten Cevad şunları söyledi:

4/17

"Örgüt bizden kendi kontrolündeki bölgelere gitmemizi istiyordu. DEAŞ, araçlara yüklediğimiz eşyalarımızı aldı. Canımızı onlardan zor kurtardık. DEAŞ kontrolündeki bölgelerde yaşam çok pahalı oldu. Bölgede ölüm her an ensemizdeydi.

5/17

DEAŞ, hiç kimseye merhamet etmeyen bir örgüt, İslamla dinle alakası yok. Muhaliflerin kontrolündeki bölgelere yöneldiğimiz için bize ateş açıldı. Gece karanlığından istifade ederek onların bölgesinden çıkabildik.''

6/17

İlçeden çıkarken terör örgütü DEAŞ tarafından koyunlarına dahi el konulduğunu, büyük zorlukların ardından muhaliflerin kontrolündeki bu bölgeye ulaşabildiklerini ifade eden Cevad, ancak şimdi rahat bir nefes alabildiklerini dile getirdi.

7/17

Köylülerin kendilerine ellerindeki tüm imkanları seferber ettiğini ifade eden Hazal, "Buraya geldik, köylüler bize yardım etti. Köy meclisine yardım için isimlerimizi verdik. Yardımseverlerden yardım bekliyoruz." dedi.

8/17

DEAŞ'tan kurtulmak için her şeyi göze aldıklarını ve sonunda muhaliflerin kontrolündeki bölgeye geldiklerini kaydeden Hazal, "DEAŞ zulmünden kurtulmak için küçük çocuklar dahi dua ediyor." ifadelerini kullandı.

9/17

10/17

11/17

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17