Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Eşcinseller Viyana’da yürüyüş düzenledi

Eşcinsellerin birbirleri ile evlenmelerine kanunen izin verilen Avusturya’da bir araya gelen eşcinseller Viyana’daki Ring caddesinde yürüyüş düzenlediler.

1/9

Yürüyüş öncesi basın bildirisi yayınlayan eşcinsellerin Viyana başkanı Cristoph Högl, ”Tüm insanların artık bizi anlayışla karşılamalarının zamanı geldi.

2/9

Dünyanın birçok ülkesinde arkadaşlarımız şiddete ve ağır cezalara maruz kalıyorlar. Bunlara bir son verilmeli” şeklinde konuştu ve Avusturya hükümetine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

3/9

Avusturya’da 1996’dan beri gerçekleşen ve bu yıl 19’uncusu düzenlenen yürüyüşte bir araya gelen eşcinseller ilginç kıyafetleri ve danslarıyla doyasıya eğlendi.

4/9

Yaşam biçimlerine uygun olarak yaşayabilmek için isteklerini duyurmaya çalışan eşcinsellerin düzenlediği yürüyüşe 100 binden fazla insanın katıldığı bildirildi.

5/9

Viyana Eyalet Parlamentosu önünden başlayan yürüyüş, Ring Caddesi’ne kadar devam etti ve Viyana Eyalet Parlamentosu önünde son buldu.

6/9

Yürüyüşten sonra Viyana Eyalet Parlamento önünde müzikli eğlence düzenlendi. Eğlencede 2014 Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanan Avusturyalı şarkıcı Conchita Wurst’un kılığına giren bir eşcinsel de motorlu gruba eşlik etti.

7/9

Öte yandan tören sonrası Ring Caddesi’ndeki birçok noktanın çöp yığınına döndüğü ve Viyana

8/9

temizlik işçilerinin ve iş makinelerinin etkinlik sonrası caddeleri temizlediği görüldü.

9/9