Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ezgi Mola'dan örnek davranış

Oyuncu Ezgi Mola yavruları ölünce depresyona giren köpeği evine aldı.

1/16

Ezgi Mola, "Biraz daha merhametli ve vicdanlı çocuklar yetiştirsek" notunu yazdı.

2/16

Sakarya'da yavrularını ölünce depresyona giren köpeği sahiplenen Ezgi Mola konuştu. Mola köpeği sahiplendiği süreci şu sözlerle anlattı.

3/16

"İnsanlar, hayvanları çok sevdiğimi bildikleri için sokağa atılmış, yardıma muhtaç, sahipsiz köpekleri bana haber veriyorlar.

4/16

Ben de Instagram’da elimden geldiğince duyurmaya çalışıyorum. Belki birileri alır diye. Ve inanır mısın, hep güzel kalpli insanlardan geri dönüş aldım."

5/16

"Yurtdışından bile benden görüp köpek sahiplenenler oldu. En son bu köpeğin fotoğrafını attılar bana. Çok fena oldum görünce.

6/16

Altında ölü yavruları vardı. Çok kötü durumdaydı. Sahibi bile diyemeyeceğim ciğersiz, 'İki-üç yıldır benimleydi, kaç yaşında bilmiyorum!' demiş.

7/16

Umurunda değil yani, mal gibi atmış! Pislik! Artık nasıl travmalar yaşamak zorunda kaldıysa, her şeyden aşırı korkuyordu."

8/16

"Kimse de sahiplenmek istememiş. Videosunu gördüm, içim parçalandı. 'Ben alacağım' dedim. Sağ olsun, ‘Organize İşler’den yapımcımız Selim, Sakaryalıymış, dedi ki, 'Benim kardeşim orada', Adapazarı’na kadar kardeşi getirdi.

9/16

Ben de setim bitince atladım Adapazarı’ndan gittim, aldım. Yürüyemiyordu, o kadar ürkekti. Şimdi çok daha iyi. Benim üçüncü kızım oldu."

10/16

Mola köpeğinin son durumu hakkında, "Hala çok depresif. Ama geçecek, biliyorum. Hepimizin yaraları var ama geçiyor. Onunkiler de geçecek.

11/16

Sevildikçe, bana güvenmeye başladıkça, onu asla yarı yolda bırakmayacağımı kavradıkça her şey yoluna girecek" ifadelerini kullandı.

12/16

"İnsanlara bu konuda vermek istediğin bir mesaj var mı?" sorusuna ise 35 yaşındaki Mola, "Var ya...

13/16

Biraz daha merhametli ve vicdanlı çocuklar yetiştirsek...

14/16

Hani diyoruz ya, “Herkes kapısının önünü temizlese, dünya tertemiz olur” diye.

15/16

Bu pisliği yapan da biziz, dengeyi bozan biziz ama tekrar temizleyecek olan da biziz. Ölür müyüz biraz daha merhametli olsak?" diyerek yanıt verdi.

16/16