Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Fenerbahçe kongresinde gergin anlar

Hulusi Belgü’nün aday olmayacağı kesinleştikten sonra Belgü taraftarları salondan çıkarken aralarından biri Fenerbahçe Yöneticisi Yasemin Merçil’e parmak sallayınca ortam bir anda gerildi.

1/12

Bu hareketi gören Aziz Yıldırım, çok sinirli bir şekilde yerinden kalktı ve hareketi yapan Rahmi Eyüboğlu’nu yakalayarak Merçil’den özür dilemesi için tekrar salona getirdi.

2/12

Başkan adaylarından Hulusi Belgü’nün geçici ihracının kaldırılması talebi reddedilince Belgü’yü destekleyenler tepkili bir şekilde salondan ayrıldı…

3/12

Belgü’nün taraftarları salondan ayrılırken içlerindekilerden Rahmi Eyüboğlu, Fenerbahçe Yöneticisi Yasemin Merçil’e parmak sallayınca Aziz Yıldırım adeta çılgına döndü.

4/12

Hızlı adımlarla yerinden kalkarak Rahmi Eyüboğlu’na ‘bekle beni’ diyerek yerinden kalkan Yıldırım, çıkış kapısında Eyüboğlu’nu yakaladı. Rahmi Eyüboğlu’na “Yasemin Merçil’e yapılan hareketi kabul edemem, içeri girip herkesin önünde özür dileyeceksin” dedi ve Eyüboğlu’nu alarak salona girdi.

5/12

Aziz Yıldırım, Eyüboğlu’nun salonda oturarak özür dilemesini istedi. Birkaç dakika sonra Rahmi Eyüboğlu’nu yanına çağıran Yıldırım, yönetici masasının hemen arkasında 10 dakikalık hareketli bir tartışma yaşadı. Eyüboğlu, Yıldırım’ın sakinleşmesi üzerin e kongre salonundan ayrıldı.

6/12

Aziz Yıldırım, daha sonra yönetim masasının arkasında tek başına oturdu.

7/12

Olayın baş kahramanlarından olan Yasemin Merçil ise Aziz Yıldırım'ın konuşması sonrasında FB TV'de olay hakkında açıklamalarda bulundu.

8/12

Merçil, Hulusi Belgü'nün başkan adaylığı konusunda yapılan oy kullanımı sırasında alyhte oy kullandığı için Rahmi Eyüboğlu'nun yanına gelerek sitemde bulunduğunu ancak bu esnada parmağını sallaması nedeniyle Başkan Yıldırım'ın tepki gösterdiğini söyledi.

9/12

İşte Merçil'in açıklamaları; "Maalesef medyada genel bir pompalama vardı gerginlik için. Fakat ortada bir gerilim yoktu. Belgü ve Eyüboğlu benim eski arkadaşlarım. Onların alyhine oy kullanıldı. Ancak başkanımızın görüşü daha önce olumlu yöndeydi. Sayın Eyüboğlu benim negatif oy kullanmam sebebiyle bana sitemlerini iletti.

10/12

Ancak bana parmağını uzattı. Başkanımız da benim tehdit edildiğimi düşündü sanırım. Bunun üzerine Başkan ayağa kalkarak beni korumak için hareket etti. Daha sonmra üçümüz biraraya geldik ve sorunu çözdük.

11/12

Belgün'ün kendi ismiyle verdiği gazete ilanıyla Fenerbahçe başkanına "avaz avaz kadın taraftarlara bağırıyor" kurgusunu saygısızlık ve hakaret olarak gördük. Bu doğrultuda daha hassas davranmamız gerektiği konusunda başkanımız uyardı ve oylama konusunda farklı düşündük. Yoksa biz olumlu düşünüyorduk oy konusunda."

12/12