Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Fikret Orman'ın en iyi Beşiktaş 11'i

Sabri Dino: Beşiktaş tarihinin en iyi kalecilerinden biriydi. Sadece Beşiktaş formasıyla değil, milli formayla da çok başarılı maçlar çıkarmıştı. 1973'te Napoli'de İtalya karşısında 0-0 beraberlikle dönmemizin mimarıydı. Onu unutabilmek mümkün değil.

1/11

Rıza Çalımbay: "Atom Karınca" her ne kadar sağ bek orjinli olmasa da benim en iyi Beşiktaş kadromda kendisine çok rahat yer bulur. Çünkü sağ kanadınızda Rıza Kaptan varsa, orada sorun yoktur. Aklınızın orada kalmasına gerek yoktur.

2/11

Zekeriya Alp: Sol kanattan attığı müthiş deparları hala akıllardadır. O da tıpkı Rıza gibi görev yaptığı kanadı komple kontrol eden, hem hücumda hem savunmada etkili, siyah beyazlı forma ile efsaneleşmiş bir isim. Takımımın sol koridoru komple ona emanet.

3/11

Alpaz Özalan: Son yıllarda Beşiktaş bünyesinden yetişen en iyi defans oyuncusu. Tatlı sert futbolu, fiziği, hava toplarındaki etkinliği, yere sağlam basmasıyla defansın sigortası.

4/11

Gökhan Keskin: Beşiktaş'ın altın yıllarının değişmez ismi. Tandemin kilit adamı. Ayağa oynayabilmesi, sakinliği, savunmayı organize edebilme yeteneği ve elbette beyefendi kişiliğiyle tam Beşiktaş'a yakışan efsane isim. Onsuz bir savunma düşünemiyorum.

5/11

Fikret Demirer: Yüksek top tekniği, oyun görüşü ve isabetli paslarıyla onu unutmak mümkün değil. Beşiktaş'ın tarihinde adıyla sanıyla yer alan gerçek efsanelerden biri. Takımın yönetmeni.

6/11

Metin Tekin: Beşiktaş'ın "Sarı Fırtına"sı. Kadroda o varsa, tereddütsüz hücumun sağını ona emanet edersiniz. Beşiktaş'ın MAF efsanesinin Metin'i gelmiş geçmiş en iyi oyuncularımızdan biri.

7/11

Yusuf Tunaoğlu: Çalımları, tekniği ve hızıyla rakiplerin adeta başını döndüren, Beşiktaş camiasının öz evlatlarından biriydi Yusuf Tunaoğlu. Manchester United için Gerorge Best neyse, bizim için de Yusuf Tunaoğlu odur. Onu izleme şansına sahip olanlar bilirler ki Türk futbol tarihi onun kadar yetenekli çok az futbolcu gördü.

8/11

Les Ferdinand: Gordon Milne zamanının en unutulmaz ismi. Sadece 1 sene kalmış olmasına rağmen hala attığı goller hatırımızda. Beşiktaş tarihinin en kıymetli golcülerinden biri. Forvetinizde o varsa, her şartta, her rakibe hol atabilirsiniz. Beşiktaşlılar onu hiç unutmadı. Onun da bizi asla unutmayacağından eminim.

9/11

Sergen Yalçın: Beşiktaş öz kaynak düzeninin futbolumuza armağanı süper solak Sergen. Takımın maestrosu, beyni, ruhu. O, futbol topuyla istediği an, istediği her şeyi yapabiliyordu. Zaten Sergen'i uzun uzun anlatmaya gerek yok.

10/11

Daniel Amokachi: Beşiktaş tarihine yüzlerce yabancı oyuncu geldi ama "Kara Boğa"yı unutmak çok kolay değil. Sağ kenara Metin Tekin'in adınız yazmamak olmaz. O yüzden sol tarafa siyahi efsanemiz Amokachi'yi monte ediyorum.

11/11