Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gençleşmek ve güzelleşmek için çamura giriyorlar

Davutlar Mahallesi'ndeki tesisin işletmecisi Hasan Demirhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinleri alınan tesiste termal suyun yanı sıra Kuşadası Körfezi'ndeki orta şiddetli depremlerin ardından çıkan çamurun kullanıldığını söyledi.

1/7

Ziyaretçilerin genellikle gençleşip güzelleşmek ve bazı hastalıkların tedavisi için çamur banyosunu yaptığını anlatan Demirhan, Ramazan Bayramı tatilinde de tesislerinde yoğunluk yaşandığını kaydetti.

2/7

Demirhan, litresinde 6 bin 200 miligram mineral, sülfat, sodyum klorür ve radon gazı bulunan çamurun romatizmanın yanı sıra bel ve omurilik ağrısı, boyun fıtığı, egzema, dolaşım bozukluğu, damar ve sindirim hastalıkları ile strese dayalı rahatsızlıklara iyi geldiğinin belirtildiğini söyledi.

3/7

Tesislerindeki çamur banyosuna büyük ilgi gösterildiğini anlatan Demirhan, şunları söyledi, "Magma çamuru, Kuşadası Körfezi'nde 4,5-5 şiddetinde deprem olduğunda tesisimizden yeryüzüne çıkıyor. Yer hareketlerine göre 1 yılda ortalama 100 ile 500 ton arasında çıkan çamuru biriktiriyoruz."

4/7

"Böylelikle çamuru yalnızca yer hareketlerinin olduğu zamanlarda değil, sürekli müşterilerimizin tedavisinde kullanabiliyoruz. Ramazan Bayramı'nı tesisimizde çamur banyosu yaparak değerlendiren ziyaretçilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz."

5/7

Bayram tatili için termal tesisi tercih eden işçi emeklisi Ali Ekber Gülay (75), bel fıtığı rahatsızlığının bulunduğunu, "magma çamuru"nun tedavisi sürecinde önemli rol oynadığını söyledi.

6/7

Çamurun cildini güzelleştirdiğini anlatan Gülay, "Yıllarca Almanya'da yaşadım. Bu tesisten sürekli faydalanmak için Davutlar'dan ev aldım. Ramazan Bayramı'nı da burada geçirdim" diye konuştu.

7/7