Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gizemli kazıda CHP'li vekile 5. kez polis engeli

Ankara'da oluşturulan 20 kişilik özel bir ekip tarafından, özel harekat polislerinin önlemleriyle 13 Kasım 2016 tarihinde başlatılan kazı, gizlilik içerisinde devam ediyor.

1/9

Polis barikatları ve brandalarla çevrili kazı alanında kimsenin giriş-çıkışına izin verilmezken, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, beraberinde partisinin İlçe Başkanı Ali İlk, alana 5. kez giderek, alanda inceleme yapmak istedi.

2/9

Alanın girişinde bölgede yaşayanlarla bir araya gelen Atıcı, karşılaştıklarını da cep telefonu ile kayıt ettirdi. Alana girdiği sırada sivil polislerle karşılaşan Atıcı, kazının yapıldığı yerin kapısının açılmasını istedi. Burada görevli memur, müdürüne bilgi vermeden kapıyı açamayacağını söyledi.

3/9

Bu sırada alanda evi bulunan bir vatandaşla görüşen Atıcı, "Ne oluyor burada, ne yapıyorlar?" diye sorunca yaşlı adam, "İşte kazıyorlar. Evimin altına kadar girdiler. Her taraf çatladı. Herkes buradan gitti, bizde göçeceğiz" diye cevap verdi.

4/9

Bunu üzerine yüksek bir yere çıkarak kazı alanını görmek isteyen Atıcı, "Bakın hepimiz bütün Türkiye'ye rezil olduk. Sizi de eziyorlar. Sen devletin polisisin. Sizin ne işiniz var burada? Devletimin polisini bu kadar hor görmeye kimsenin hakkı yok. Çeşitli entrikalarla benim polisim niye anılıyor. Burada hırsızlık mı, eser kaçakçılığı mı yapılıyor. Benim polisi mi niye böyle kötü bir duruma düşürüyorlar. Bu duruma çok üzülüyorum. Şu hale bak, yazıktır. Böyle gizemli bir yere, abuk sübük gizemli işlerin döndüğü yere Türk bayrağını asıyorlar, böyle bir şey olur mu? Türk bayrağının altında ne olduğu belirsiz işler olur mu? Yazık devletimizi de zor duruma soktular." dedi.

5/9

Bir süre bölgede incelemelerde bulunan Atıcı daha sonra ilçeden ayrıldı.

6/9

7/9

8/9