Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gülen'in malikanesinde ziyaretçi trafiği azaldı

Gülen'in ABD'deki malikanesini ziyaret edenlerin sayısı son dönemde bir hayli azalırken, güvenlik tedbirlerinin artırılması dikkat çekti.

1/9

Pensilvanya'nın Saylorsburg kasabasında, Pocono Dağı eteklerinde bulunan Gülen'in malikanesine giden AA ekibi,

2/9

bir dönem Türkiye'den ve ABD'den ziyaretçi akınına uğrayan malikanede sükunetin hakim olduğunu,

3/9

giriş kapısının kontrol noktasından önce, silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlisinin bulunduğunu gözlemledi.

4/9

Malikanedeki görevliler, 1999'dan bu yana ABD'de yaşayan Gülen'in sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan iddialara ilişkin soruları cevapsız bırakırken, bu konuda açıklama yapma yetkisine sahip olmadıklarını belirttiler.

5/9

Saylorsburg kasabasında yaşayan bazı Amerikalıların, malikanenin dini bir "kült" merkezi olduğuna dair ifadelerine karşın, kapıdaki Amerikalı güvenlik görevlisi kendisinin bir "ibadethane"yi koruduğunu ifade etti.

6/9

Toplam 110 bin metrekarelik alana sahip malikanenin dışarıdan görüntülenmesini, sıkı güvenlik tedbirlerinin yanı sıra etrafındaki ağaçların kapatması da engelliyor.

7/9

Fetullah Gülen hakkında İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin "Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temim etme" suçlarından

8/9

81 ilde ve sınır kapılarında "arama-yakalama" emri bulunuyor.

9/9