Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Halk otobüsü yokuş aşağı kayıp okul duvarına çarptı

Ümraniye'nin Elmalıkent Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, içinde sürücü olmayan park halindeki özel halk otobüsü, henüz bilinmeyen bir nedenle yokuş aşağı kaymaya başladı.

1/10

Otobüs yaklaşık 10 metre kaydıktan sonra okulun duvarına çarparak durabildi.

2/10

Çarpmanın şiddetiyle duvardaki parçalar ve demir korkuluklar okulun bahçesinde düştü.Kaza sırasında derste olan öğrenciler, gürültü nedeniyle büyük panik yaşadı. Öğrencilerin o anda derste olması ve duvarın yakınında kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi.

3/10

Olay yerine gelen polis ekipleri otobüs ve duvar çevresine şerit çekip önlem aldı. Öğrenciler, otobüs ve duvarın çevresine yaklaştırılmadı. Kaza yapan otobüs çekici yardımıyla yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından kaldırıldı.

4/10

Kaza haberini alan ve okula gelen veliler daha önce de okul çevresinde çok sayıda kaza yaşandığını belirterek yetkililerden bir önlem almasını istedi.

5/10

Kazayı gören bir öğrenci, "Bahçenin öbür tarafında basket oynuyorduk. Büyük bir gürültü geldi inşaattan taş düştü zannettik. Bir baktık ki otobüs çarpmış taşlar düştü" diye konuştu.

6/10

7/10

8/10

9/10