Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hayvanseverler için köpek temalı ev

Amerika’nın Idaho bölgesi Cottonwood şehrinde yer alan Dog Bark Park Inn evi, ziyaretçilerine farklı bir atmosfer sunuyor...

1/16

Sweet Willy adındaki dev beagle köpeği görünümlü otelde, geceliği 100 dolara konaklayabilirsiniz.

2/16

Köpek temalı binanın hemen yanında ise yavru köpek formunda bir tane daha minik yapı bulunuyor. Tabii bu minik formlu bina uyumak için değil, sadece eğlence amacıyla tasarlanmış.

3/16

Özel temalı bu ev, görünümüne uygun bir şekilde tam bir köpek dostu ortam özelliği sunuyor.

4/16

Konuklarının evcil hayvanlarla konaklayabileceği odalarda, köpek temalı pek çok aksesuar yer alıyor.

5/16

İki yatak odasına sahip olan evde değişik bir deneyim elde etmek mümkün.

6/16

Dennis Sullivan ve Francis Conklin çifti yirmi yıl önce ahşap sanatı ile uğraşmaya başlamış.

7/16

1995 yılında ahşap oymaları QVC televizyonunda satılmaya başlanan çift, bu tarihten sonra 18 ay boyunca ahşaptan köpek figürleri yapıp satmakla uğraşmış.

8/16

Hatta o dönemlerde sanatçı çift, yoğun çalışmaktan dolayı çocuklarını bile ihmal ediyormuş. Büyük bir tutkuyla başlayan sanat aşkı, Dog Bark Park ev projesi ile farklı bir alana evrilmiş.

9/16

Ünlü çift tüm birikimlerini bu projeye yatırarak dünyanın ilk köpek temalı evi fikrini hayata geçirmiş.

10/16

Odaların içinde çiftin yaklaşık 60 farklı köpek türünü baz alarak şekillendirdikleri oymalar göze çarpıyor. Yatak başlıklarında, duvarlarda ve masalarda yer alan aksesuarlar, köpek türlerini yakından görmeye ve incelemeye olanak tanıyor. Köpek baskılı paspaslar ve yastıklar da odadaki diğer köpek figürlerini oluşturuyor.

11/16

Yavru ağzı renkte tasarlanan odalarda, doğal mimari yapı dikkat çekiyor. Minimal ve sade hatlarda dizayn edilmiş olan odalar, köpek sahiplerinin aradığı tüm konforu sunuyor.

12/16

13/16

14/16

15/16