Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İlaç dolabı yerine buzdolabından faydalanın

Beslenme alışkanlıklarınızı doğru belirler ve önerdiğimiz besinleri tüketirseniz, ilaç dolabı yerine, buzdolabından faydalanabilirsiniz.

1/20

Avokado Kolesterolü azaltmaya yardımcı olan avokado, kan akışını düzenler. Kalp sağlığı ve tıkalı damarlarla baş etmek için her gün avokado tüketebilirsiniz.

2/20

Ananas Kemik sağlığı ve bağ dokusu oluşturmak için ananasın hayati önemi vardır. Mineral ve magnezyum açısından zengindir.

3/20

Brokoli Kan şekerini düşürmek için brokoli idealdir. Vitamin, mineral, lif ve antioksidanlar içerir.

4/20

Limon Böbrek taşından şikayetçiyseniz, limon suyunu tüketin. Yüksek miktarda bulunan sitrat, böbrek taşlarına iyi gelir.

5/20

Yaban mersini Beyni güçlendirmek, hafıza kaybını azaltmak için yaban mersini tüketin.

6/20

Soğan Soğan astımı olanlar için idealdir. Alerjik reaksiyonu azaltır, kalp hastalıkları, kanser ve mesane enfeksiyonları riskini düşürür.

7/20

Kereviz Kan basıncını düşüren ideal sebzelerden biridir. Kereviz saplarını salatalarda kullanabilirsiniz.

8/20

Zerdeçal Şiddetli ağrı ve sertlikle kendini gösteren iltihaplı eklem sıkıntıları için zerdeçalı deneyin. Eklemlerde şişmeyi azaltır ve ağrıyı hafifletir.

9/20

Lahana Antioksidan etkisiyle kanser önleyici özelliklere sahiptir. Lahana ve diğer lifli bitki kaynakları kansere yakalanma riskini azaltır.

10/20

Yeşil çay Felç dahil pek çok hastalığın önlenmesinde önemli yere sahiptir. Kolay ve ucuz bir içecektir.

11/20

Kırmızıbiber Baş ağrısına, boğaz ağrısına, sindirim bozukluklarına karşı kırmızı biber kullanabilirsiniz. Kan dolaşımını arttırır.

12/20

Muz ve zencefil Mide ve bağırsak sorunları için muz ve zencefil kullanabilirsiniz. Zencefil mide bulantısı, ekşime, gaz ve ishale iyi gelir. Muz ise sindirim sistemi ve mide ağrılarında etkilidir.

13/20

Papatya çayı Uykusuzluk çekenlerden misiniz? Anksiyete ve uykusuzluk, depresyon uzantılı sorunlardır. Papatya çayını deneyin

14/20

Nar Güneşin zararlı etkisine karşı sizi koruyabilecek bir meyvedir. Cildinizi UVA ışınlarına karşı korumak için nar tüketin

15/20

Elma sirkesi Kuru ciltler kaşıntı yaratır ve bunu rahatlatmanın yolu, antiseptik, antifungal ve antibakteriyal özellikleriyle elma sirkesidir. Tahriş ve iltihabı azaltmaya yardımcı bir etkiye sahiptir.

16/20

Balık Somon ve ton balığı gibi yağlı balıklar, doymamış yağ asitleri açısından zengindir. Balık, migrene iyi gelir.

17/20

Sarımsak Soğuk algınlığı ve grip ile mücadelede sarımsak iyi bir ilaçtır. Ayrıca uçuğa da iyi gelir.

18/20

Fesleğen Dil, dişeti, yanaklar ve dudaklarda oluşan sorunlar için fesleğen oldukça faydalıdır.

19/20

Kuşkonmaz Midede oluşan ve rahatsız eden reflüye karşı kuşkonmaz tüketmek faydalıdır.

20/20