Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İspanya'da Uber eylemi

İspanya'da taksiciler Uber gibi internet üzerinden hizmet veren firmalara karşı eylem kararı aldı.

1/10

Teknoloji ile hayatımıza giren Uber, İspanya'da eylemlere neden oldu. Bu yıl 6. defa greve gitme kararı alan taksiciler Madird'de eylem gerçekleştirdiler. Taksiciler, internet üzerinden ulaşım hizmeti veren şirketlere lisans verilmesini istedi.

2/10

Meclis binası yakınlarında bulunan Neptün Meydanına yürüyüş gerçekleştiren taksiciler burada bildiri okuyup dağılacaklardı. Ancak bazıları dağılmak yerine taşkınlık çıkartıp polislerle çatışmayı tercih etti.

3/10

Meclis binasının bulunduğu alana yürüyen göstericiler polislerin bariyeri ile karşılaştı. Bariyerleri yıkmaya çalışan göstericiler, polisile çatıştı. Aynı göstericiler meşaleler yakarak polislerin üzerine attı.

4/10

Eylemcilere dağılın uyarısında bulunan polisler, ihtarları dinlenmeyince harekete geçti. Çatışma çıkartan göstericilerden 10'u gözaltına alınarak emniyete götürülrek, diğerleri de kaçarak eylemi sonlandırdı.

5/10

Bu arada açılan pankartlardan birinde de İspanya lideri Rajoy'un fotoğraflarının olduğu hükümet karşıtı ifadeler vardı.Gösterici "Hükümet artık bizim sesimize kulak vermeli. İspanya'da taksicilikten geçimini sağlayan 100 bin ailenin dağılmasına izin vermemeli" diyerek hükümetin bu duruma el atması gerektiğini ifade etti.

6/10

7/10

8/10

9/10