Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İstanbul'dan bir depo benzinle gideceğiniz muhteşem yerler

İstanbul`dan bir depo benzinle nereye gidebilirsiniz merak ettiniz mi? Bir otomotiv markasının araştırmasına göre bir depo benzinle gidip gelebileceğiniz 11 yer var

1/22

1. Akyaka Gökova körfezinin gizli cenneti Akyaka`nın mavi bayraklı muhteşem denizinde yüzmek bir yana; farklı hayvan türleri, bitki yapısı ve her zaman berrak akan suyu ile doğal bir akvaryumu andıran, turistlerin gözdesi Kadın Azmağı Deresi`ni de mutlaka görmek lazım.

2/22

Akyaka, İstanbul’dan gidiş-dönüş yalnızca 1.600 km

3/22

2. Transilvanya Ortaçağ atmosferinde kendinizi kaybetmek istemez misiniz? Heybetli şatolar, kaleler, dağlar bir yana; Karpatlar`da dağ yürüyüşü ve kayak gibi sporlar yapmak içinTransilvanya`ya mutlaka gitmek lazım.

4/22

Dracula`nın memleketi gidiş-dönüş sadece 1.640 km uzağımızda!

5/22

Özellikle dalışçıların gözdesi olan Kaş, sakinliği ve doğal güzelliği ile Likya`nın cenneti.

6/22

Kaputaş, Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl koylarının masmavi denizi, Simena Kalesi ve muhteşem manzarası gidiş-dönüş sadece 1.700 km uzakta!

7/22

4. Halkidiki Maldivlerle kapışacak denizi ve plajları ile Ege`nin gözdesi olan Halkidiki, Yunanistan`ın muhteşem doğasının her tonunu yansıtmak bir yana; çılgın gece hayatı ile de süper bir tatil vaat ediyor!

8/22

Kutsal Athos Dağı görülmesi gerekenler; Ege mezeleri mutlaka yenmesi gerekenler listesinin başında. Gidiş-dönüş sadece 1.190 km uzağımızda!

9/22

5. Kapadokya Yazı ayrı kışı ayrı güzel olan, mutlaka görülmesi gereken eski medeniyetler beşiği. Peri Bacaları`nın masalsı atmosferinde kendinizi kaybettikten sonra balon turu yapmadan dönmeyin!

10/22

Kapadokya`nın İstanbul`a mesafesi gidiş-dönüş 1.432 km.

11/22

Tarihi zenginlikleriyle de dikkat çeken Bansko’da, Pirin Dağları’nın çevrelediği Pirin Ulusal Parkı, Trinity Kilisesi, 30 yüksekliğindeki tarihi saat ve çan kulesi görülmesi gereken başlıca yerlerden. Bansko`nun İstanbul`a olan mesafesi gidiş-dönüş 1.168 km.

12/22

7. Ünye Karadeniz`in en görülesi yerlerinden Ünye, tipik Karadeniz mimarisinin en güzel örnekleri olan eski Ünye evleri, hamamları, anıt ağaçları, kaya mezarları ile bir depo benzini fazlasıyla hak ediyor!

13/22

Ünye Kalesi`ni, Yunus Emre Türbesi`ni ve Aya Nikolayarımadasını görmeden dönmemek lazım. Ünye İstanbul`a gidiş-dönüş 1.660 km uzaklıkta.

14/22

8. Bükreş Romanya`nın başkenti Bükreş, İstanbul`a gidiş-dönüş sadece 1.270 km mesafede.

15/22

Parlamento Sarayı, Cretulescu Kilisesi ve Lipscabi bölgesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Bükreş`in muhteşem parkları; özellikle de Herastrau parkındaki Herastrau Gölü sizi büyüleyecek!

16/22

9. Olimpos Yeşilin en güzel tonları, ilk girişte aşık olacağınız denizi, Olimpos Antik Kenti veYanartaş ile mutlaka görülmesi gereken bir diğer cennetten köşemiz.

17/22

Tatilde huzur, doğa, caretta caretta arayanlara... İstanbul`a mesafesi gidiş-dönüş 1.444 km.

18/22

10. Selanik Selanik`e gitmek için Atatürk`ün evinden, Unesco tarafından koruma altına alınan Türk Mahalleleri`ne; Ege`nin muhteşem mutfağından Kavala kurabiyelerine kadar onlarca sebep var.

19/22

Mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Selanik surları, Beyaz Kule ve Arkeoloji müzesi bulunuyor. Selanik sadece 1.190 km mesafede.

20/22

11. Fethiye Başta Ölüdeniz olmak üzere pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapan Fethiye`nin merkezinde Telmessos Antik kenti, Çalış Sahili ve yat limanı gezilecek yerlerden.

21/22

Hazır oralardayken Kayaköy’deki tarihi evleri görmek, Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmak ve Kelebekler Vadisi`ne uğramak şart. Fethiye İstanbul`a gidiş-dönüş 1.600 km mesafede.

22/22